"Yeni mərhələdə elmi əlaqələrin inkişafı, dialoq və əməkdaşlıq" mövzusunda beynəlxalq elmi seminar keçiriləcək
12.12.2016 15:56
19-20 dekabr 2016-cı il tarixlərində AMEA-nın və MDB-yə üzv dövlətlərin Dövlətlərarası Humanitar Əməkdaşlıq Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə "Yeni mərhələdə elmi əlaqələrin inkişafı, dialoq və əməkdaşlıq" mövzusunda beynəlxalq elmi seminar keçiriləcək.
Tədbirdə MDB-yə üzv ölkələrin, həmçinin Gürcüstan və Estoniyanın elmlər akademiyalarının 25-ə qədər rəhbər şəxslərinin iştirakı nəzərdə tutulur.
Seminarın açılış mərasimi dekabrın 19-də saat 11:00-da AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasında baş tutacaq.

Пройдет международный научный семинар на тему «Развитие научных связей, диалог и сотрудничество на новом этапе»
12.12.2016 15:56
19-20 декабря 2016 года при совместной организационной поддержке НАНА и Межгосударственного фонда гуманитарного сотрудничества государств-участников СНГ состоится международный научный семинар на тему «Развитие научных связей, диалог и сотрудничество на новом этапе».
В мероприятии предусмотрено участие около 25 руководителей академий наук стран СНГ, а также Грузии и Эстонии.