"Elm TV”-nin hazırladığı sənədli film İctimai kanalda yayımlanacaq
9 dekabr 2016-cı il tarixində saat 19:20-də İctimai kanalda AMEA-nın Zoologiya İnstitutunun 80 illik yubileyinə həsr olunmuş sənədli film yayımlanacaq.
Film Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı ilə Dövlət Mükafatına layiq görülmüş, tanınmış jurnalist Xatirə Cabbarzadənin rəhbərliyi ilə “Elm TV” internet-televiziyasının çəkiliş qrupu tərəfindən hazırlanıb. Sənədli filmdə Azərbaycan zoologiya elmində qazanılmış nailiyyətlər, bu müəssisədə yaradılan elmi məktəblər və son dövrlərdə aparılan ekspedisiyalar, eləcə də AMEA-da həyata keçirilən innovativ islahatlar və beynəlxalq əməkdaşlıq əlaqələrindən söbət açılır.

Documentary, prepared by Internet TV "Elm TV" to be broadcast on "Ichtimai" TV channel
Documentary, dedicated to the 80th anniversary of ANAS Institute of Zoology prepared by Internet TV "Elm TV" will broadcast on December 9, 2016 at 19:20 on TV "Ichtimai".
The movie is prepared by film crew of Internet television "Elm of TV" under the leadership of well-known journalist, awarded the State Prize of the Order of the President of the Republic of Azerbaijan, Hatira Djabbarzadeh.
The documentary describes the progress made in the field of zoology in Azerbaijan, created in this scientific institution of scientific schools, expeditions, organized recently, as well as the implementation of innovative reforms and international cooperation relations.