Azərbaycanlı fiziklər İtaliyada elmi ezamiyyətdə olacaqlar
AMEA-nın Biofizika İnstitutunun direktoru vəzifəsini icra edən, fizika-riyaziyyat elmləri doktoru Oqtay Qasımov, Fizika İnstitutunun laboratoriya rəhbəri, AMEA-nın müxbir üzvü Ənvər Nəhmədov və həmin institutun aparıcı elmi işçisi, fizika-riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru Rasim Aslanov 13-20 dekabr 2016-cı il tarixlərində İtaliya Respublikasına ezam olunacaqlar.
Səfər çərçivəsində alimlərimiz AMEA-CNR (İtaliya) əməkdaşlığı çərçivəsində keçirilən müsabiqədə qalib olmuş “Biomaterialların struktur və fotofiziki xüsusiyyətlərinin işıqlandırılmasına yönəlmiş EPR, FT-IR, Konfokal Raman və NMR spektroskopiyalar” qrant layihəsi üzrə keçiriləcək müzakirələrdə iştirak edəcək və məruzə ilə çıxış edəcəklər.

Scientists of ANAS will be seconded to the Italian Republic
13-20 December, an Acting Director of the Institute of Biophysics of ANAS, Doctor of physical and mathematical sciences Oktay Gasimov, head of the laboratory of the Institute of Physics, corresponding member of ANAS Anver Nahmadov and leading researcher of the institute, PhD in physical and mathematical sciences Rasim Aslanov will be seconded to the Italian Republic.
During the visit, the scientists will take part in the discussions that will take place on the grant project "EPR, FT-İR, Confocal Raman and NMR spectroscopies aimed at elucidation of structural and photophysical properties of biomaterials", won the contest held in the framework of cooperation of ANAS-CNR (Italy).