Noyabrın 23-də AMEA-nın Nəsimi adına Dilçilik İnstitutunda Rusiya Elmlər Akademiyası Dilçilik Araşdırmaları İnstitutunun direktoru, akademik Nikolay  Kazanski ilə görüş keçirilib.
Dilçilik İnstitutunun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Möhsün Nağısoylu rusiyalı alimi ölkəmizdə görməkdən məmnunluğunu ifadə edib, qarşılıqlı səfərlərin elmi əlaqələrin güclənməsində mühüm əhəmiyyət kəsb etdiyini bildirib.
Daha sonra M.Nağısoylu qonağa “Azərbaycan dilinin orfoqrafiya lüğəti” və ”Türkologiya” jurnalını hədiyyə edib.
Akademik N.Kazenski Azərbaycan və Rusiya elmi əlaqələrin tarixi inkişaf yolundan danışıb, hər iki ölkənin dilçilik institutları arasındakı birgə fəaliyyətin səmərəliliyinin artırılmasının zəruriliyini qeyd edib.
Rusiyalı akademik, həmçinin institutun magistrləri ilə də görüşüb, onları maraqlandıran sualları cavablandırıb.

Meeting with Russian Academician Nikolay Kazanski
On November 23 the Institute Linguistics after Nasimi held the meeting with Director of the Research Institute for Linguistics of the Russian Academy of Sciences, Academician Nikolay Kazanski.
Director of the Institute of Linguistics Mohsun Nagisoylu expressed his satisfaction from the meeting with the guest and stressed the importance of reciprocal visits in strengthening scientific ties.
Speaking at the event, Academician N.Kazanski spoke about the history of the development of scientific relations between Azerbaijan and Russia, and also stressed the need to implement a series of works to improve the efficiency of joint activities between the two countries linguistics institutions.
During the meeting, Director of the Institute of Linguistics Mohsun Nagisoylu were donated to N.Kazanski "Spelling dictionary of the Azerbaijani language" and the journal "Turkiology".