Alimlərimiz “Şərq numizmatikası” mövzusunda konfransda iştirak edirlər
Konfransda ölkəmizi AMEA-nın Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin şöbə müdiri, professor Əli RəcəbliHüquq və İnsan Haqları İnstitutunun böyük elmi işçisi Rizvan Hüseynov və Sankt-Peterburqda yaşayan soydaşımız, tarix elmləri namizədi Anar Sadıqov təmsil edir.
Alimlərimizin konfransda iştirakı Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin göstərişinə əsasən, Rusiyadakı səfirliyimizin və Sankt-Peterburqdakı baş konsulluğumuzun birgə səyləri nəticəsində reallaşıb.
Sentyabrın 29-dək davam edəcək konfransda Əli Rəcəblinin “XVII-XIX əsrlərdə Azərbaycan xanlıqlarında sikkələrin kəsilməsi və pul dövriyyəsi” mövzusunda məruzəsi dinləniləcək.

Отечественные ученые принимают участие в конференции «Восточная нумизматика»
Нашу страну на конференции представляют заведующий отделом Национального музея истории Азербайджана НАНА, профессор Али Раджабли, старший научный сотрудник Института права и прав человека Ризван Гусейнов и проживающий в Санкт-Петербурге наш соотечественник, кандидат исторических наук Анар Садыгов.
Отечественные ученые принимаю участие в конференции согласно указанию Министерства иностранных дел Азербайджана и в результате совместных усилий посольства Азербайджана в России и генерального консульства в Санкт-Петербурге.
На конференции, которая продлится до 29 сентября, Али Раджабли выступит с докладом «Чеканка монет и денежный оборот в ханствах Азербайджана в XVII-XIX веках».