Alimlərimiz “Şərq numizmatikası” mövzusunda konfransda iştirak edirlər
Konfransda ölkəmizi AMEA-nın Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin şöbə müdiri, professor Əli RəcəbliHüquq və İnsan Haqları İnstitutunun böyük elmi işçisi Rizvan Hüseynov və Sankt-Peterburqda yaşayan soydaşımız, tarix elmləri namizədi Anar Sadıqov təmsil edir.
Alimlərimizin konfransda iştirakı Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin göstərişinə əsasən, Rusiyadakı səfirliyimizin və Sankt-Peterburqdakı baş konsulluğumuzun birgə səyləri nəticəsində reallaşıb.
Sentyabrın 29-dək davam edəcək konfransda Əli Rəcəblinin “XVII-XIX əsrlərdə Azərbaycan xanlıqlarında sikkələrin kəsilməsi və pul dövriyyəsi” mövzusunda məruzəsi dinləniləcək.

Our scientists take part the conference “Eastern numismatics”
Our country will be represented by chief department at National Museum of Azerbaijan History Professor Ali Rajabli, a senior fellow at the Institute of Law and Human Rights Rizvan Huseynov and our fellow living in St. Petersburg PhD in History Anar Sadigov.
Scientists’ participation has been realized by joint efforts of Azerbaijan Embassy to Russia and Consulate General in St Petersburg under instruction of AR Ministry of Foreign Affairs.
The conference to run until September 29 will be delivered Ali Rajabli’s lecture on topic “Coin minting in Azerbaijan khanates during XVII-XVIII centuries”.