AMEA Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunun əməkdaşları qrant layihələrin qalibi olublar
AMEA Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunun Qeyri-harmonik analiz şöbəsinin əməkdaşları qrant layihələrin qalibi olublar. Fizika-riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru Telman Qasımov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondunun (EİF) və Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyinin İKT-nin inkişafına yönəlmiş əhəmiyyətli layihələrin dəstəklənməsi məqsədi ilə qrantların verilməsi üzrə 2013-cü il üçün 2-ci məqsədli birgə İKT müsabiqəsinin qalibi olub.
T.Qasimov müsabiqədə “Regional ekoloji monitorinq mərkəzi sisteminin riyazi modelləşdirilməsi və proqram təminatı “ layihəsi ilə iştirak edib.
Fizika-riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru Vəfa Məmmədova isə EİF-in elmi-tәdqiqat proqramları, layihәlәr vә digәr elmi tәdbirlәrin maliyyәlәşdirilmәsi mәqsәdi ilә qrantların verilmәsi üzrә 2013-cü ildә Gәnc alim vә mütәxәssislәrin 2-ci qrant müsabiqəsinin qalibi olub. O, müsabiqədə “Xüsusi törəməli parabolik və elliptik tipli tənliklər üçün bəzi yeni aradan qaldırıla bilən məxsusiyyət məsələləri” adlı layihə ilə iştirak edib. İnstitutun digər əməkdaşı, riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru Səbinə Sadıqova “Çəkili Smirnov siniflərində Faber çoxhədlilərindən ibarət bazislər” layihəsi ilə qalib olub.

The staffs of the Institute of Mathematics and Mechanics of ANAS were winners of grant projects
The staffs of the non-harmonic analysis of Institute of Mathematics and Mechanics of ANAS were winners of grant projects.
PhD in physical and mathematical sciences Telman Gasimov won 2nd Contest ICT Science Development Fund under the President of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Communications and Information Technologies of the Republic of Azerbaijan for 2013. T.Gasymov participated with the project “Mathematical modeling and software regional environmental monitoring system”. PhD in physical and mathematical sciences Wafa Mamedov became the winner of the 2nd grant competition of young scientists and specialists in 2013. Employee of the Institute PhD in mathematics Sabina Sadigova same was the winner of the contest, which was attended by the project “Basis consisting of Faber polynomials in the weighted Smirnov classes.”