“Kitabi-Dədə Qorqud” dastanındakı aforizmlər üç dildə nəşr olunub
AMEA Hüseyn Cavidin Ev-Muzeyinin direktoru, filologiya elmləri doktoru Gülbəniz Babaxanlının “Dədəm Qorqud belə demiş” kitabı üç dildə nəşr olunub.
Nəşrdə Azərbaycan xalq ədəbiyyatının ən qədim yazılı abidəsi olan “Kitabi-Dədə Qorqud” dastanındakı aforizmlər, hikmətli sözlər, müdrik kəlamlar ilk dəfə Azərbaycan, ingilis və rus dillərində dərc olunub.
Kitabın elmi redaktoru, AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli nəşrə “Qorqud atanın müdrikliyi” adlı “Ön söz” yazıb.
Toplunun elmi məsləhətçisi Humanitar Elmlər Bölməsinin akademik-katibi, Əlyazmalar İnstitutunun direktoru, akademik Teymur Kərimlidir.

На трех языках изданы афоризмы эпоса «Китаби-Деде Коркуд»
На трех языках издана книга директора Дома-музея Гусейна Джавида НАНА, доктора филологических наук Гюльбениз Бабаханлы «Мой дед Коркуд так сказал».
В издании афоризмы, крылатые выражения, мудрые изречения в эпосе «Китаби-Деде Коркуд» впервые опубликованы на азербайджанском, английском и русском языках.
Научный редактор книги, вице-президент НАНА, академик Иса Габиббейли написал к изданию «Предисловие» под названием «Мудрость деда Коркуда».
Научным консультантом сборника является академик-секретарь Отделения гуманитарных наук, директор Института рукописей, академик Теймур Керимли.