“Heydər Əliyev və Azərbaycan incəsənəti” mövzusunda Respublika konfransı keçiriləcək
Mayın 4-də saat 11:00-da AMEA Nizami adına Ədəbiyyat İnstitutunun Elektron akt zalında ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 93-cü ildönümünə həsr edilən “Heydər Əliyev və Azərbaycan incəsənəti” mövzusunda Respublika konfransı keçiriləcək.
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət və Turizm NazirliyiAzərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyası və AMEA Memarlıq və İncəsənət İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə baş tutacaq tədbirdə “Heydər Əliyev və Azərbaycan incəsənəti”, “Ümummilli lider Heydər Əliyevin obrazı xalçalarda”, “Heydər Əliyevin obrazı heykəltəraş Ömər Eldarovun yaradıcılığında”, “İrəvan teatrı rəssamlığında Heydər Əliyevin obrazı” və s. mövzularda məruzələr dinləniləcək.

“Heydar Aliyev and Azerbaijan art” republican conference to be held
On May 4 at 11am, electron conference hall of the Institute of Literature of ANAS will hold a republican conference “Heydar Aliyev and Azerbaijan art” dedicated to the 93rd anniversary of national leader Heydar Aliyev.
Event to be organized by The Ministry of Culture and Tourism of the Republic of Azerbaijan, The State Art Gallery and ANAS Institute of Architecture and Art will be listened lectures on “Heydar Aliyev and Azerbaijan Art”, “National leader Heydar Aliyev’s image on carpets”, “Heydar Aliyev’s image in creativity of sculptor Omar Eldarov”, “Heydar Aliyev’s image in art of Irevan theatre” etc.