AMEA Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri Gənclər Günü münasibətilə Fəxri Fərmanla təltif edilib
02.02.2016 13:06
Fevralın 1-də Yasamal rayonundakı Heydər Əliyev Mərkəzində 2 Fevral - Azərbaycan Gəncləri Günü münasibətilə tədbir keçirilib.
Tədbirdə ali və orta ixtisas məktəblərinin tələbələri, şagirdlər, idarə, müəssisə və təşkilatlarda çalışan gənclər, siyasi partiyaların, ictimai təşkilatların və QHT-lərin nümayəndələri iştirak ediblər.
Əvvəlcə tədbir iştirakçıları Azərbaycanda dövlət gənclər siyasətinin banisi olan ulu öndər Heydər Əliyevin xatirəsini dərin ehtiramla yad edib, dahi şəxsiyyətin abidəsi önünə gül dəstələri düzüblər.
Yasamal rayon gənclər və idman idarəsinin rəisi İlham Səfərov tədbir iştirakçılarını Azərbaycan Gəncləri Günü münasibətilə təbrik edərək, ölkəmizdə uğurla həyata keçirilən gənclər siyasətindən danışıb. O, hesabat məruzəsi ilə çıxış edərək rayonda bu sahədə görülən işlər barədə məlumat verib. Azərbaycan Gəncləri Günü münasibətilə idarə tərəfindən keçirilən tədbirlərin rayon gənclərinin böyük marağına səbəb olduğu diqqətə çatdırılıb.
AMEA Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri, fizika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Famin Salmanov, Bakı Dövlət Universitetinin tələbəsi Nigar İbrahimova, Bakı 3 saylı “ASAN xidmət” mərkəzinin əməkdaşı Türkan Hacıyeva çıxışlarında ölkə gənclərinə göstərilən yüksək diqqət və qayğıdan danışıblar.
Tədbirdə ölkəmizin, o cümlədən rayonun ictimai-siyasi həyatında fəallığı ilə seçilən, habelə bir sıra müsabiqələrin qalibləri olan bir qrup gənc Yasamal rayon gənclər və idman idarəsinin fəxri fərmanları və xatirə hədiyyələri ilə təltif ediliblər. AMEA Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri Famin Salmanov  da “2 Fevral – Gənclər Günü” münasibətilə elmdə əldə etdiyi nailiyyətlərə görə Fəxri Fərmanla təltif olunub.

Chairman of the Council of Young Scientists and Specialists awarded on the occasion of Youth Day
Narimanov district Heydar Aliyev Center held the event on the occasion of February 2 - Youth Day on February 1.
At the event attended students of higher and secondary specialized schools, students, institutions, youth working in the enterprises and organizations, political parties, social organizations and NGOs.
First, participants of the event pay tribute to the founder of the state youth policy in Azerbaijan, national leader Heydar Aliyev and laid flowers at the monument of the genius person.
Head of the Yasamal District Department of Youth and Sports congratulated the participants on the occasion of the Youth Day, spoke about the youth policy carried out in the country.
He delivered a report on the work done in this field in Yasamal district. He noted that, events devoted to the Youth Day held by the Department are of great interest of the district youth.
Then, Chairman of the Council of Young Scientists and Specialists, PhD in physics, associate professor Famin Salmanov, student of Baku State University Nigar Ibrahimova, Baku "ASAN service" # 3 center employee spoke about highly care and attention to the youth.
Then, to the group of young people who active in the political life of the region and in the country, as well as those are the winners of several competitions awarded with the honorary diplomas and memorable gifts by the Yasamal District Department of Youth and Sports.
Also Chairman of the Council of Young Scientists and Specialists, PhD in physics, associate professor Famin Salmanov was awarded with honorary diploma for achievements in science "February 2 - Youth Day".