“Horizon-2020”  Proqramı  üzrə seminar təşkil olunub
AMEA Radiasiya Problemləri İnstitutunda Avropa Birliyinin “Horizon-2020” Proqramı üzrə məlumatlandırma seminarı keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə istitutun direktoru, professor Oqtay Səmədov açaraq əməkdaşları Proqram üzrə elan olunan layihələrdə fəal iştirak etməyə çağırıb.
Sonra “Horizon-2020” Proqramının “Təhlükəsiz enerji və enerji effektivliyi”  üzrə əlaqələndiricisi, AMEA-nın müxbir üzvü İslam Mustafayev layihə barədə məlumat verib.
Daha sonra çıxış edən İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun aparıcı elmi işçisi, f-r.e.n. Elxan Səbziyev proqramların tərtib edilməsi, tərəfdaşların cəlb olunması, elan olunmuş istiqamətlər üzrə layihələrin təqdim edilməsi qaydalarından bəhs edib. Məruzəçi seminar iştirakçılarının suallarını cavablandırıb.

Organized a seminar for “Horizon-2020” Program
Institute of Radiation Problems of ANAS held informative seminar on the European Union's "Horizon 2020" Program.
Opening the seminar Director of the institute, Prof. Oktay Samadov challenged the associates to actively participate in the projects.
Then, "Horizon 2020" Program coordinator on "Secure energy and energy efficiency", corresponding member of ANAS Islam Mustafayev informed on the project.
Then, leading researcher of the Institute of Control Systems, PhD in physics-maths Elkhan Sabziyev dealt with making up of programs, involving of partners, and presenting projects over announced margins. The reporter responded the questions of participants.