Əlyazmalar İnstitutu əlaqələrini genişləndirir
YUNESKO-nun məsləhətçisi, əlyazmaların bərpası və saxlanması üzrə mütəxəssis Stavros Andreou (Kipr, Limosol) AMEA Məhəmməd Füzuli adına Əlyazmalar İnstitutunun qonağı olub. Cənab Stavros Andreou Əlyazmalar İnstitutunda mühafizə edilən əlyazmaların saxlanma şəraiti və bərpası  prosesi ilə maraqlanıb, bərpa  laboratoriyasında əməkdaşların iş təcrübəsi ilə tanış olub.
Bildirib ki, təmsil etdiyi qurumun bütün dünya  əlyazma mərkəzləri, kitabxanaları və laboratoriyaları ilə əlaqələri var, əlyazmaların qorunması və bərpası sahəsində onlarla əməkdaşlıq edir, məsləhətlər verir, lazım olan cihaz və preparatların alınmasına yardım edir. S.Andreou Əlyazmalar İnstitutunda əlyazmaların qorunması və bərpası sahəsində gedən işləri yüksək dəyərləndirib.
Əlyazmalar İnstitutunun elmi işlər üzrə direktor müavini, fil.ü.e.d. Paşa Kərimov bu elmi müəssisədə əlyazmaların qorunması və bərpası sahəsində aparılan işlər və planlar  barədə qonağa məlumat verib. Məsləhətlərinə və əməkdaşlıq təkliflərinə görə YUNESKO mütəxəssisinə  rəhbərlik və kollektiv adından minnətdarlıq bildirilib.

Institute of Manuscripts expanding ties
Advisor of UNESCO, specialist in the restoration and protection of manuscripts Stavros Andreou (Cyprus, Limosol) visited to ANAS Institute of Manuscripts named after Mahammad Fuzuli. He acquainted with conditions of storage and recovery process of manuscripts, as well as the experience of the laboratory staff to restore.
Noted that, the structure has represented by him has communications with Centre, libraries and laboratories around the world, collaborating with them in the field of protection and restoration of manuscripts, makes recommendations, assists in the acquisition of necessary equipment and preparations. Stavros Andreou highly assessed the work carried out for the protection and restoration of manuscripts.
Deputy Director for Science of the Institute of Manuscripts, PhD Pasha Karimov informed the guest about the plans and the work carried out in this research institution in the field of protection and restoration of manuscripts. For advice and suggestions on cooperation he expressed his gratitude to the representative of UNESCO, on behalf of management and staff.