AMEA Fizika İnstitutunun əməkdaşları İtaliyada elmi ezamiyyətdə olublar
AMEA Fizika İnstitutunun Bionanostrukturlar fizikası laboratoriyasının rəhbəri, fizika-riyaziyyat elmləri doktoru Sevda Abdullayeva, həmin laboratoriyanın aparıcı elmi işçiləri, fizika-riyaziyyat elmləri doktoru Rasim Cabbarov və fizika-riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru Nahidə Musayeva 5-10 iyun 2015-ci il tarixlərində İtaliyanın Parma şəhərində elmi ezamiyyətdə olublar.
Ezamiyyətin məqsədi AMEA ilə İtaliyanın Milli Tədqiqat Şurası (CNR) arasında 2011-ci ilin aprel ayında bağlanmış Birgə Elmi Əməkdaşlıq müqaviləsi çərçivəsində 2014-2015-ci illər üçün müsabiqədə qalib gəlmiş layihəyə (Silisium platformu ilə inteqrasiya üçün germanium əsaslı sensorlar və infraqırmızı işıq diodları) uyğun Elektronika və Maqnetizm Materialları İnstitutunda elmi tədqiqat işlərinin aparılması və müzakirəsi olub.

Associates of ANAS Institute of Physics were on a business trip to Italy
Chief of Bionanostructures lab of ANAS Institute of Physics, Dr. Physics-math Sevda Abdullayeva, leading researchers of the same laboratory, Dr. Physics-math Rasim Jabbarov and PhD in physics-math Nahida Musayeva were on a business trip to Parma city, Italy, June 5-10, 2015.
Business trip aimed to carry out and discuss research works which held at the Institute of Electronics and Magnetism Materials pursuant to winner project of the 2014-2015 competition (germanium-based sensors and infrared light-emitting diodes for integration of silicon platform) within the Joint Academic Cooperation Agreement signed between ANAS and National Research Council of Italy (CNR) on April 2011.