Ulu öndər Heydər Əliyevin ideyaları əbədi yaşayacaq
Xalqımızın ümummilli lideri, müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu, dünya şöhrətli siyasətçi Heydər Əliyevin anadan olmasının 92-ci ildönümü münasibətilə mayın 8-də AMEA-nın Təcrübə-Sənaye Zavodunda anım mərasimi keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan zavodun direktoru Vasif Abbasov dahi liderin ölkəmizin inkişafındakı əvəzsiz xidmətlərindən danışıb. Ulu öndərin müdrik siyasəti, dönməz əqidəsi və tarixi uzaqgörənliyi sayəsində milli dövlətçilik ideyasının gerçəkləşdirildiyini, müasir Azərbaycan dövlətinin qurulduğunu və xalqımızın müstəqillik arzusuna çatdığını bildirib.
H.Əliyevin elmimizin inkişafı istiqamətində gördüyü işlərdən danışan V.Abbasov qeyd edib ki, hazırda ulu öndərin layiqli davamçısı, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə AMEA öz inkişafının yeni mərhələsinə qədəm qoyub.
Sonda tədbir iştirakçıları zavodun Heydər Əliyev güşəsini ziyarət edərək, dahi liderin büstu qarşısına gül dəstələri düzüblər.

Ideas by great leader Heydar Aliyev will live forever
ANAS Industrial-Experimental Plant commemorated national leader, architect and founder of the independent Azerbaijan state, the world-famous politician Heydar Aliyev’s 92nd anniversary on May 8.
The event was opened by director of the plant Vasif Abbasov who spoke about indispensable merits in development of our country by great leader.
He noted that, thanks to wise policy, staunch conviction and historical farsight of the national leader, idea of national statehood was realized, establishment of modern Azerbaijan state and independencedesire of our people achieved.
Emphasizing successful results of a wise statesman Heydar Aliyev’s policy, V.Abbasov added that Heydar Aliyev’s ideas are successfully implemented by President Ilham Aliyev.
Finally, participants visited Heydar Aliyev’s nook at the plant, laid flowers in front of great leader’s bust.