Ulu öndər Heydər Əliyevin ideyaları əbədi yaşayacaq
Xalqımızın ümummilli lideri, müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu, dünya şöhrətli siyasətçi Heydər Əliyevin anadan olmasının 92-ci ildönümü münasibətilə mayın 8-də AMEA-nın Təcrübə-Sənaye Zavodunda anım mərasimi keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan zavodun direktoru Vasif Abbasov dahi liderin ölkəmizin inkişafındakı əvəzsiz xidmətlərindən danışıb. Ulu öndərin müdrik siyasəti, dönməz əqidəsi və tarixi uzaqgörənliyi sayəsində milli dövlətçilik ideyasının gerçəkləşdirildiyini, müasir Azərbaycan dövlətinin qurulduğunu və xalqımızın müstəqillik arzusuna çatdığını bildirib.
H.Əliyevin elmimizin inkişafı istiqamətində gördüyü işlərdən danışan V.Abbasov qeyd edib ki, hazırda ulu öndərin layiqli davamçısı, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə AMEA öz inkişafının yeni mərhələsinə qədəm qoyub.
Sonda tədbir iştirakçıları zavodun Heydər Əliyev güşəsini ziyarət edərək, dahi liderin büstu qarşısına gül dəstələri düzüblər.

Идеи общенационального лидера Гейдара Алиева будут жить вечно
8 мая в Опытно-промышленном заводе прошло мероприятие по случаю 92-летней годовщины со дня рождения национального лидера нашего народа, архитектора и строителя независимого Азербайджанского государства, всемирно известного политика Гейдара Алиева.
Мероприятие вступительным словом открыл директор завода Васиф Аббасов, который рассказал о незаменимых заслугах великого лидера в развитии нашей страны. Было отмечено, что благодаря мудрой и дальновидной политике общенационального лидера было осуществлено строительство современного Азербайджанского государства.
Рассказав о вкладе это гениальной личности в развитие отечественной науки, В.Аббасов отметил, что в настоящее время под руководством достойного преемника политического курса великого лидера Президента Ильхама Алиева НАНА приступил к новому этапу в своем развитии.
В заключение участники мероприятия посетили уголок Гейдара Алиева в заводе, возложили цветы перед бюстом великого лидера.