“Riyazi analiz, diferensial tənliklər və onların tətbiqləri” mövzusunda Beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək
17.03.2015 00:00
8-13 sentyabr 2015-ci il tarixlərdə Bakıda “Riyazi analiz, diferensial tənliklər və onların tətbiqləri” adlı Azərbaycan - Türkiyə - Ukrayna Beynəlxalq elmi konfransı (MADEA-7) keçiriləcək. Konfransın təşkilatçıları AMEA Riyaziyyat və Mexanika İnstitutu, Azərbaycan Milli Aviasiya Akademiyası, Türkiyənin Mersin Universiteti, Ukrayna MEA Riyaziyyat İnstitutu, Ukraynanın Taras Şevçenko adına Kiyev Milli Universiteti və Ukrayna MEA Y.A.Mitropolski adına Beynəlxalq Riyaziyyat Mərkəzidir.
İngilis, rus və türk dillərində keçiriləcək konfransda tətbiqi analiz, yaxınlaşma nəzəriyyəsi, ekstremal problemlər, funksional analiz, funksional-diferensial və stoxastik tənliklər, harmonik analiz, inteqral dəyişikliklər, diferensial tənliklər nəzəriyyəsində keyfiyyətli və asimptotik üsullar, natamam diferensial tənliklər və digər elmi sahələr üzrə müzakirələrin aparılması gözlənilir.
Qeydiyyat 8-9 sentyabr 2015-ci il tarixlərdə keçiriləcək. Məruzələr cari ilin 31 may tarixinədək qəbul olunacaq.

Состоится Международная научная конференция «Математический анализ, дифференциальные уравнения и их применение»
17.03.2015 00:00
8-13 сентября 2015 года в Баку состоится Международная научная конференция «Математический анализ, дифференциальные уравнения и их применение» MADEA-7 (Азербайджан-Турция-Украина).
Организаторы конференции: Институт математики и механики НАНА, Национальная авиационная академия Азербайджана, Университет Мерсин Турции, Институт математики НАН Украины, Киевский национальный университет имени Тараса Шевченко Украины, Международный математический центр им. Ю.А.Митропольского.
На конференции, которая пройдет на английском, русском и турецком языках, состоятся обсуждения по прикладному анализу, теории приближений, экстремальным проблемам, функциональному анализу, функционально-дифференциальным и стохастическим уравнениям, гармоническому анализу, интегральным преобразованиям, качественным и асимптотическим методам в теории дифференциальных уравнений, неполным дифференциальным уравнениям и др.
Регистрация будет проходить 8-9 сентября 2015 года. Доклады будут приниматься до 31 мая текущего года.