“Riyazi analiz, diferensial tənliklər və onların tətbiqləri” mövzusunda Beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək
17.03.2015 00:00
8-13 sentyabr 2015-ci il tarixlərdə Bakıda “Riyazi analiz, diferensial tənliklər və onların tətbiqləri” adlı Azərbaycan - Türkiyə - Ukrayna Beynəlxalq elmi konfransı (MADEA-7) keçiriləcək. Konfransın təşkilatçıları AMEA Riyaziyyat və Mexanika İnstitutu, Azərbaycan Milli Aviasiya Akademiyası, Türkiyənin Mersin Universiteti, Ukrayna MEA Riyaziyyat İnstitutu, Ukraynanın Taras Şevçenko adına Kiyev Milli Universiteti və Ukrayna MEA Y.A.Mitropolski adına Beynəlxalq Riyaziyyat Mərkəzidir.
İngilis, rus və türk dillərində keçiriləcək konfransda tətbiqi analiz, yaxınlaşma nəzəriyyəsi, ekstremal problemlər, funksional analiz, funksional-diferensial və stoxastik tənliklər, harmonik analiz, inteqral dəyişikliklər, diferensial tənliklər nəzəriyyəsində keyfiyyətli və asimptotik üsullar, natamam diferensial tənliklər və digər elmi sahələr üzrə müzakirələrin aparılması gözlənilir.
Qeydiyyat 8-9 sentyabr 2015-ci il tarixlərdə keçiriləcək. Məruzələr cari ilin 31 may tarixinədək qəbul olunacaq.

7th International Conference on “Mathematical Analysis, Differential Equation & Their Applications to be held
MADEA-7 Conference organized by Azerbaijan National Aviation Academy, Institute of Mathematics and Mechanics of NAS of Azerbaijan, Mersin University (Turkey), Institute of Mathematics of NAS of Ukraine, Kyiv Taras Shevchenko National University (Ukraine) and Yu.A.Mitropolskiy International Mathematical Center of NAS of Ukraine will be held in Baku, September 08-13, 2015, at AF Hotel Aqua Park (Novkhani).
Scientific fields of the conference include: Applied analysis, approximation theory, extremal problems, functional analysis, functional-differential and stochastic equations, functions of real and complex variables, harmonic analysis, integral transformations, interpolation theory.