Polimer Materialları İnstitutunun Elmi Şurasının iclasında bir sıra mühüm məsələlər müzakirə edilib
İnstitutun direktoru, akademik Akif Əzizov iclası giriş sözü ilə açaraq gündəlikdəki məsələlərlə bağlı məlumat verib.
Sonra institutun elmi katibi vəzifəsini icra edən, kimya üzrə fəlsəfə doktoruSolmaz Rzayeva AMEA Rəyasət Heyəti tərəfindən tövsiyə olunan elmi-tədqiqat proqramları, akademiyada 2014-cü ildə fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya qəbulun nəticələri, doktorluq imtahanlarının qəbulu qaydalarının təkmilləşdirilməsi, beynəlxalq elmi əlaqələrin genişləndirilməsi və səmərəli koordinasiyanın təşkili və s. sənədlər haqqında məlumat verib.
İclasda AMEA-nın adlı mükafatları üzrə akademik Yusif Məmmədəliyev adına mükafatına və Nizami Gəncəvi adına Qızıl medal müsabiqəsinə namizədliyi irəli sürülən əməkdaşların adları açıqlanıb. Nizami Gəncəvi adına Qızıl medal müsabiqəsinə AMEA-nın müxbir üzvü Mustafa Salahovun, akademik Yusif Məmmədəliyev adına mükafata AMEA-nın müxbir üzvü Yavuz Rüstəmovunnamizədliyi irəli sürülüb və yekdilliklə qəbul olunub.
Tədbirdə, həmçinin ekspert komissiyasının yeni tərkibinin təsdiq olunması, vakant vəzifələri tutmaq üçün elan olunmuş müsabiqə, Malayziyada (Kuala-Lumpur) yerləşən YUNESKO-nun himayəsi altında fəaliyyət göstərən Beynəlxalq elm, texnologiya və innovasiya Mərkəzinə (ISTIC) təkliflərin irəli sürülməsi və s. məsələlər müzakirə edilib.

Regular assembly of the Academic Council of the Institute of Polymer Materials
Institute of Polymer Materials of ANAS held the next meeting of the Academic Council, on March 3, 2015.
Director of the institute, academician Akif Azizov opened the event and informed about the issues on the agenda.
Then acting secretary of the institute, PhD in chemistry Solmaz Rzayeva provided information on research programs recommended by the Presidium of ANAS, the results of admission to doctoral training program in 2014, improvement of the rules for admission for doctoral exams, as well as the expansion and effective coordination of international scientific relations, etc.
The meeting announced the names of employees nominated by the Awards competition named after academician Yusif Mammadaliyev and a gold medal named after Nizami Ganjavi. In the competition for the Gold Medal named after Nizami Ganjavi was unanimously nominated corresponding member of ANASMustafa Salahov and Award named after academician Yusif Mammadaliyev - corresponding member of ANAS Yavuz Rustamov.