Dünya Bankının nümayəndəsi Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzində olub
Dünya Bankının maliyyə sektoru üzrə nümayəndəsiBenjamin Fox AMEA Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzində (RSXM) olub.
RSXM-in direktoru, geologiya-mineralogiya elmləri doktoru Qurban Yetirmişliqonağa mərkəzin telemetrik monitorinq şəbəkəsinin işi, aparılan kompleks seysmoloji tədqiqatlar barədə ətraflı məlumat verib.
B.Fox RSXM-də görülən işləri yüksək qiymətləndirib, Dünya Bankının seysmik risklərin qiymətləndirilməsi istiqamətində mərkəzlə birgə layihələrin həyata keçirilməsinə maraqlı olduqlarını bildirib.

Представитель финансового сектора Всемирного банка Бенджамин Фокс посетил Республиканский центр сейсмологической службыНАНА.
Директор Республиканского центра сейсмологической службы доктор геолого-минералогических наук Гурбан Етирмишли дал подробную информацию гостю о работе сети телеметрического мониторинга центра, о проводимых комплексных сейсмологических исследованиях.
Б.Фокс высоко оценил работы, проводимые в РЦСС. Сообщил о заинтересованности Всемирного банка в реализации совместных проектов в области оценки сейсмических рисков.