Almaniyalı mütəxəssis Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzində olub
Almaniya Geoelmlər üzrə Araşdırma Mərkəzi Departamentinin rəhbəri, Dr.Stefano Parolai AMEA Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzində (RSXM) olub.
Rəhbərlik etdiyi departamentdə aparılan tədqiqatlar barədə geniş məlumat verən Dr.Stefano Parolai əməkdaşları maraqlandıran sualları cavablandırıb.
S.Parolai, eyni zamanda RSXM-in Telemetrik Monitorinq Mərkəzində də olub. Mərkəzin direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Qurban Yetirmişli almaniyalı qonağa Mərkəzdə aparılan kompleks seysmoloji və geofiziki tədqiqatlar, həyata keçirilən layihələr barədə məlumat verib.

Head of Centre for Geoscience Germany Stefano Parolai has visited the Republican Seismological Survey Center.
Having informed attendees on the researches conducted in the organization run led by him, Stephano Parolai responded the questions interesting them.
S.Parolai also visited the Center of telemetric monitoring of Republican Seismological Survey Center. Director of the center, corresponding member of ANAS Gurban Yetirmishli gave detailed information on the complex seismological and geophysical surveys conducted in the center.