Londonda II Beynəlxalq elmi-praktik konfrans keçiriləcək
Bu il 27 fevral-2 mart tarixlərdə Londonda (Böyük Britaniya) “Elm, texnologiyalar və biliklərin inteqrasiyası sahəsində İnnovasiyalar” mövzusunda II Beynəlxalq elmi-praktiki konfransı keçiriləcək.
SCIEURO-nun Böyük Britaniyadakı tərəfdaşları olan Elm Təhsil Assosiasiyası (ASE), Kral İqtisadi Cəmiyyəti (RES), Britaniya Psixoloji Cəmiyyəti (BPS), Siyasi Araşdırmalar Assosiasiyası (PSA) tərəfindən təşkil olunan beynəlxalq konfransda bütün ixtisaslar üzrə elmi məqalələr qəbul olunacaq.
www.konferencii.ru saytında bildirilib ki, konfransa təqdim olunan materiallar Elmi məqalələr toplusunda dərc olunacaq və müəlliflərə göndəriləcək. Bu toplunun nəşri Böyük Britaniyada həyata keçirilir. Topluda nəşr olunan mühüm nüsxələr Britaniya kitabxanasına (The British Library), Kembric Universitetinin kitabxanasına (The University Library, Cambridge), Oksford Bodlen kitabxanasına (The Bodleian Library, Oxford), Şotlandiya Milli Kitabxanasına (The National Library of Scotland, Edinburgh) və s. beynəlxalq kitabxanalara göndəriləcək. Kitabxanalararası abunə sisteminə görə toplunun materialları Böyük Britaniyanın 170 ali təhsil müəssisəsində əlyetərli olacaq.
Qeyd edək ki, distant formada keçiriləcək tədbirdə iştirak etmək üçün ərizə qəbulunun son tarixi 27 fevral 2015-ci ildir.

2-я Международная научно-практическая конференция «Инновации в области науки, технологий и интеграции знаний»
С 27 февраля по 2 марта 2015 года в Лондоне (Великобритания) состоится 2-я Международная научно-практическая конференция «Инновации в области науки, технологий и интеграции знаний».
Организаторами международной конференции являются партнеры SCIEURO в Великобритании: Ассоциация научного образования (ASE), Королевское экономическое общество (RES), Британское психологическое общество (BPS), Ассоциация политических исследований (PSA). Принимаются статьи по всем специальностям.
Как сообщается на сайте: www.konferencii.ru материалы конференции будут опубликованы в форме сборника научных статей и разосланы авторам. Публикация сборника осуществляется в Великобритании.
Обязательные экземпляры будут разосланы в: Британскую библиотеку (The British Library), Библиотеку университета Кембридж (The University Library, Cambridge), Библиотеку Бодли, Оксфорд (The Bodleian Library, Oxford), Национальную библиотеку Шотландии, Эдинбург (The National Library of Scotland, Edinburgh),Национальную библиотеку Уэльса (The National Library of Wales, Aberystwyth), Библиотеку Тринити-колледж, Дублин (The Library of Trinity College, Dublin).
Материалы сборника по системе межбиблиотечного абонемента будут доступны в 170 высших учебных заведениях Великобритании.
Отметим, что конференция пройдет в дистанционном формате. Заявки на участие принимаются до 27 февраля 2015 года.