Londonda II Beynəlxalq elmi-praktik konfrans keçiriləcək
Bu il 27 fevral-2 mart tarixlərdə Londonda (Böyük Britaniya) “Elm, texnologiyalar və biliklərin inteqrasiyası sahəsində İnnovasiyalar” mövzusunda II Beynəlxalq elmi-praktiki konfransı keçiriləcək.
SCIEURO-nun Böyük Britaniyadakı tərəfdaşları olan Elm Təhsil Assosiasiyası (ASE), Kral İqtisadi Cəmiyyəti (RES), Britaniya Psixoloji Cəmiyyəti (BPS), Siyasi Araşdırmalar Assosiasiyası (PSA) tərəfindən təşkil olunan beynəlxalq konfransda bütün ixtisaslar üzrə elmi məqalələr qəbul olunacaq.
www.konferencii.ru saytında bildirilib ki, konfransa təqdim olunan materiallar Elmi məqalələr toplusunda dərc olunacaq və müəlliflərə göndəriləcək. Bu toplunun nəşri Böyük Britaniyada həyata keçirilir. Topluda nəşr olunan mühüm nüsxələr Britaniya kitabxanasına (The British Library), Kembric Universitetinin kitabxanasına (The University Library, Cambridge), Oksford Bodlen kitabxanasına (The Bodleian Library, Oxford), Şotlandiya Milli Kitabxanasına (The National Library of Scotland, Edinburgh) və s. beynəlxalq kitabxanalara göndəriləcək. Kitabxanalararası abunə sisteminə görə toplunun materialları Böyük Britaniyanın 170 ali təhsil müəssisəsində əlyetərli olacaq.
Qeyd edək ki, distant formada keçiriləcək tədbirdə iştirak etmək üçün ərizə qəbulunun son tarixi 27 fevral 2015-ci ildir.

II International scientific-practical conference to be held in London
On 27 February - 2 March, 2015 the II International scientific-practical conference on the topic “Science, technology and innovation in the field of integration of knowledge” will be held in London (UK).
Organizers of the international conference are partners of SCIEURO in UK: Association for Science Education (ASE), the Royal Economic Society (RES), the British Psychological Society (BPS), and the Political Studies Association (PSA).
Articles on all specialties are accepted.
As it is reported on site www.konferencii.ru the materials of conference will be published in the form of the collection of scientific articles and dispatched to authors. The publication of the collection is carried out in UK.
Required items will be sent out to the British Library (The British Library), the Library of the University of Cambridge (The University Library, Cambridge), Bodley Library, Oxford (The Bodleian Library, Oxford), the National Library of Scotland, Edinburgh (The National Library of Scotland, Edinburgh), the National Library of Wales (The National Library of Wales, Aberystwyth), the Library of Trinity College, Dublin (The Library of Trinity College, Dublin).
Materials of the book on interlibrary loan system will be available in 170 UK higher education institutions.
Note that the conference will take place in remote format. Submissions will be accepted until February 27, 2015.