AMEA Aşqarlar Kimyası İnstitutunun fəal gənc alimləri mükafatlandırılıb
AMEA Aşqarlar Kimyası İnstitutunun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurası tərəfindən institutun 2014-cü ildə elmi və ictimai fəaliyyəti ilə fərqlənən bir qrup gəncləri mükafatlandırıb. Bu münasibətlə keçirilən tədbirdə institutun direktoru, akademik Vaqif Fərzəliyev bildirib ki, Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurası son bir ildə aktiv fəaliyyət göstərmişdir. Şura tərəfindən gənclərin elmə stimullaşdırılması üçün bir sıra tədbirlər həyata keçirilmişdir.
Sonra çıxış edən şuranın sədri, k.ü.f.d. Əfsun Sucayev bildirib ki, təltif olunan gənclərin seçilməsi zamanı onların akademiya tarixində ilk dəfə keçirilən “Bakı Elm Festivalı-2014”də fəal iştirakı, “Əsrin müqaviləsi”nin 20 illiyi və “Neftçilər Günü”nə həsr olunan gənc alim və mütəxxəssislərin I Beynəlxalq Konfransında məruzələri və xaricdə yüksək impakt faktorlu jurnalda çap olunan əsərləri əsas meyar götürülmüşdür.
Sonra institutun doktorantları Xədicə Məmmədyarova, Aysel Rəhimova, Nəzər Nəzərova, Mənsurə Hüseynovaya və AMEA institutlararası futbol çempionatında aktiv iştirakına görə “Aşqarlar” komandasının üzvlərinə müvafiq diplomlar təqdim olunub.

Active young scientists of ANAS Institute of Chemical Additives awarded
ANAS Young Scientist and Specialists Council of the Institute of Chemical Additives of ANAS awarded a group of active young scientists. Director of the institute, acad. Vagif Farzaliyev stated that, a number of measures were taken by the Council in order to stimulate young scientists to the science in a recent year.
The key criteria for awarding was taken their close participation in “Baku Science festival-2014” which held in Baku for the first time, their lectures delivered in the 1st International Conference of young scientists and specialists dedicated to 20th anniversary of “Contract of the year” and “Day of oil workers”, papers published on the foreign journals with impact factor as well, noted chairman of the council, PhD in chemistry Afsun Sujayev.
Then, PhD students of the institute – Khadija Mammadyarova, Aysel Rahimova, Nazar Nazarova, Mansura Huseynova and members of “Additives” football team, for active participation of the institutional football championship, have been submitted particular diplomas.