“Elm” qəzetinin “Qarabağ Azərbaycandır” şüarı ilə növbəti sayı çap olunub
AMEA Rəyasət Heyətinin həftəlik mətbu orqanı olan “Elm” qəzetinin “Qarabağ Azərbaycandır” şüarı ilə bu il 25-ci nömrəsi işıq üzü görüb.
Qəzetin ilk səhifəsində Azərbaycan və Türkiyə prezidentlərinin iştirakı ilə Azadlıq meydanında Vətən müharibəsində Qələbəyə həsr olunmuş Zəfər paradına dair material yer alıb.
Nəşrin növbəti səhifələrində akademiyanın Rəyasət Heyətində Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunan konfrans, AMEA ilə İtaliyanın Xarici İşlər və Beynəlxalq Əməkdaşlıq Nazirliyi arasında imzalanan əməkdaşlıq sənədi, akademik İsa Həbibbəylinin Kazan şəhərində baş tutan beynəlxalq onlayn yığıncaqda çıxışı, akademik İbrahim Quliyevin “Xəzər dialoqu” Beynəlxalq İqtisadi Forumunda iştirakı, Azad Həmkarlar İttifaqı və ilk təşkilatlar tərəfindən “YAŞAT” fonduna köçürülən ianə haqqında məlumatlar oxuculara təqdim olunur.
Bundan əlavə, “Elmi informasiya müharibəsinin ön cəbhəsində”, “Əbdürrrəhim bəy Haqverdiyevin ictimai və fəlsəfi fikirləri”, “Qarabağda kəşf edilmiş arxeoloji mədəniyyətlər” sərlövhəli məqalələr, elmi yeniliklər və digər xəbərlərlə də tanış ola bilərsiniz.

The 25th issue of "Elm" newspaper, a weekly press organ of the Presidium of ANAS, was published this year under the slogan "Karabakh is Azerbaijan".
The front page of the newspaper contains material on the Victory Parade dedicated to the Victory in the Patriotic War on Freedom Square with the participation of the Presidents of Azerbaijan and Turkey.
The next pages of the publication include a conference dedicated to the memory of national leader of the Azerbaijani people Heydar Aliyev at the Presidium of the Academy, a cooperation document signed between ANAS and the Italian Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation, speech of academician Isa Habibbayli at an international online meeting in Kazan, academician Ibrahim Guliyev's "Caspian dialogue". Information on participation in the International Economic Forum, donations made by the Free Trade Union and the first organizations to the "YASHAT" Foundation is provided to readers.