“Elm” nəşriyyatının direktoru Beynəlxalq Elmlər Akademiyaları Assosiasiyasının Elmi şurasının üzvü seçilib
24.11.2020 14:13
AMEA-nın “Elm” nəşriyyatının direktoru, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Səbuhi Qəhrəmanov Beynəlxalq Elmlər Akademiyaları Assosiasiyasının (BEAA) Kitab nəşri və kitab mədəniyyəti üzrə Elmi şurasının üzvü seçilib. Bu Elmi şuraya üzvlük akademik kitab nəşri sahəsində beynəlxalq əlaqələrin genişləndirilməsinə imkan yaradır.
Qeyd edək ki, 1993-cü ildən fəaliyyət göstərən BEAA-da 24 elmi şura fəaliyyət göstərir. Bu qurumlardan biri də Kitab nəşri və kitab mədəniyyəti üzrə Elmi şuradır. Qurum öz fəaliyyətini elmi, elmi-texniki və soraq-məlumat ədəbiyyatının beynəlxalq mübadiləsinin inkişafına əsaslanan informasiya məkanının formalaşması, akademik kitab nəşri sahəsində dövlətlərarası elmi və mədəni əlaqələrin genişləndirilməsi kimi istiqamətlər üzrə həyata keçirir. Bundan əlavə, şura akademik kitab nəşri və kitab mədəniyyəti sahəsində müştərək nəşriyyat layihələri və tədqiqat proqramlarının əlaqələndirilməsi, müsabiqə və elmi forumların keçirilməsi və s. vəzifələri icra edir.

The director of "Science" Publishing House has been elected a member of the Scientific Council of the International Association of Academies of Sciences
24.11.2020 14:13
Director of ANAS "Science" publishing house, Doctor of Philosophy in Philology Sabuhi Gahramanov was elected a member of the Scientific Council on Book Publishing and Book Culture of the International Association of Academies of Sciences (IAAS). Membership in this Scientific Council provides an opportunity to expand international relations in the field of academic book publishing.
It should be noted that the IAAS, which has been operating since 1993, has 24 scientific councils. One of these organizations is the Scientific Council for Book Publishing and Book Culture. The organization carries out its activities in such areas as the formation of an information space based on the development of international exchange of scientific, scientific-technical and reference literature, the expansion of interstate scientific and cultural relations in the field of academic book publishing.