AMEA-nın müxbir üzvü Şahin Mustafayev Moskvada səfərdə olub
AMEA akademik Ziya Bünyadov adına Şərqşünaslıq İnstitutunun direktor müavini, AMEA-nın müxbir üzvü Şahin Mustafayev Rusiyanın Moskva şəhərində səfərdə olub.
Səfər çərçivəsində azərbaycanlı alim Rusiya Elmlər Akademiyasının Şərqşünaslıq İnstitutunun direktor müavini, professor V.Belokrenitski ilə görüşüb.
Görüşdə iki elmi müəssisə arasında əməkdaşlıq əlaqələrinin genişləndirilməsi, birgə elmi-tədqiqat layihələrinin, konfransların təşkili və s. məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Ötən il Bakıda keçirilmiş Gənc şərqşünasların beynəlxalq konfransından danışan V.Belokrenitski tədbirin yüksək səviyyədə təşkil olunduğunu qeyd edib. Rusiyalı alim institutlar arasında, xüsusilə türkologiya, iranşünaslıq və ərəbşünaslıq sahəsində əməkdaşlıq imkanlarından söz açıb.
Ş.Mustafayev Rusiya EA Şərqşünaslıq İnstitutunda Türkiyə sektorunun əməkdaşları ilə də görüşüb, həmçinin institutun nəşrləri ilə tanış olub.

Deputy Director of the Institute of Oriental Studies of ANAS named after academician Ziya Bunyadov, corresponding member of ANAS Shahin Mustafaev visited Moscow, Russia.
During the visit, Azerbaijani scientist met with Professor VBelokrenitski, deputy director of the Institute of Oriental Studies of the Russian Academy of Sciences.
They exchanged views on issues - expansion of cooperation between the two academic institutions, joint research projects, conferences and so on. Speaking on an international young orientalists conference, held last year in Baki, VBelokrenitski noted high level of organization of the event. Russian scientist emphasized cooperation among institutions, especially in the field of Turkic, Iranian and Arabic Studies.
Shahin Mustafaev also met with the representatives of Turkey department of the Institute of Oriental Studies of Russian Academy of Sciences and got acquainted with the Institute's publications.