Fiziologiya İnstitutunun əməkdaşları cəbhəboyu ərazilərdə əsgərlərlə görüş keçiriblər
AMEA-nın akademik A.Qarayev adına Fiziologiya İnstitutunun əməkdaşları ölkəmizin ərazi bütövlüyü uğrunda mübarizə aparan Azərbaycan Ordusuna dəstək məqsədli daha bir addım atıb. Belə ki, müəssisə əməkdaşları cəbhəboyu ərazilərdəki hərbi hissələrə səfər edib, hərbçilərimizə sovqat aparıblar. Bununla yanaşı, institut tərəfindən başlanılmış “Könüllü poçt” kampaniyası çərçivəsində mütəmadi olaraq Azərbaycan Ordusunun əsgər və zabitlərinə vətəndaşlarımız tərəfindən yazılan, onlara mənəvi dəstək, qələbə ruhu verən məktublar çatdırılıb.
Cəsur hərbiçilərimizlə görüş böyük coşqunluq əhval-ruhiyyəsində keçib. Görüş zamanı qeyd edilib ki, bu gün dövlətimiz tərəfindən ordu birləşmələri bütün zəruri vasitələrlə, o cümlədən keyfiyyətli ərzaq ehtiyatları ilə tam təmin olunur. Lakin ordumuzun qalibiyyəti üçün əsgərlərimizin mənəvi-psixoloji durumunun yüksək səviyyədə saxlanılması başlıca şərtlərdən biridir.
Tədbirdə institutun kollektivi tərəfindən əsgərlərimizə isti geyimlərin, dərman vasitələrinin təqdim edilməsi, “Könüllü poçt”dan onlara ünvanlanan məktubların çatdırılması xoş hislərlə qarşılanıb.
Əsgərlərimiz müəssisənin kollektivinə, bütün xalqımıza  minnətdarlıqlarını ifadə  edərək, düşmən üzərində qələbənin uzaqda olmadığını bildiriblər.
Silahlı qüvvələrimiz Vətənimizin ərazi bütövlüyü uğrunda döyüşlərdə misilsiz qəhrəmanlıq nümayiş etdirir, mənfur düşmənə sarsıdıcı zərbələr vuraraq onu torpaqlarımızdan çıxmağa vadar edirlər. İnstitutun bütün əməkdaşları adından Ali Baş Komandanın rəhbərliyi altında tariximizdə yeni şanlı səhifə yazan, qürur mənbəyimiz olan ordumuza haqq yolunda yeni zəfərlər arzulayırıq!

Employees of the Institute of Physiology met with soldiers in the combat zone
Employees of the Institute of Physiology named after acad. Abdulla Garayev of ANAS have taken another step in support of the Azerbaijani army, which is fighting for the territorial integrity of our country. Thus, the institute employees visited military units in the combat zone and presented our servicemen with gifts in the amount of 4 thousand manat. In addition, letters were delivered to the front, regularly received by the institute as part of the "Voluntary Mail" campaign, written by our citizens to the soldiers and officers of the Azerbaijani army, which maintains a high morale.
The meeting with our soldiers took place in a high emotional atmosphere. It was noted that today the state fully provides military units with all the necessary means, including high-quality food. However, one of the main conditions for the all-round combat capability of the army is maintaining a high moral and psychological state of the soldiers. Employees of our institute brought warm clothes, medicines and letters addressed to them, which were enthusiastically received by the soldiers.
The officers and soldiers of the military unit expressed gratitude to the staff of the institute and our entire people and noted that victory over the enemy was not far off.
Our armed forces show unprecedented heroism in the battles for the territorial integrity of our Motherland, inflicting crushing blows on the treacherous enemy and forcing him to leave our lands. On behalf of all employees of the institute, we wish our army, which, under the leadership of the Supreme Commander-in-Chief, is writing a new glorious page in the history of our country, new victories on this righteous path!