Fiziologiya İnstitutunun əməkdaşları cəbhəboyu ərazilərdə əsgərlərlə görüş keçiriblər
AMEA-nın akademik A.Qarayev adına Fiziologiya İnstitutunun əməkdaşları ölkəmizin ərazi bütövlüyü uğrunda mübarizə aparan Azərbaycan Ordusuna dəstək məqsədli daha bir addım atıb. Belə ki, müəssisə əməkdaşları cəbhəboyu ərazilərdəki hərbi hissələrə səfər edib, hərbçilərimizə sovqat aparıblar. Bununla yanaşı, institut tərəfindən başlanılmış “Könüllü poçt” kampaniyası çərçivəsində mütəmadi olaraq Azərbaycan Ordusunun əsgər və zabitlərinə vətəndaşlarımız tərəfindən yazılan, onlara mənəvi dəstək, qələbə ruhu verən məktublar çatdırılıb.
Cəsur hərbiçilərimizlə görüş böyük coşqunluq əhval-ruhiyyəsində keçib. Görüş zamanı qeyd edilib ki, bu gün dövlətimiz tərəfindən ordu birləşmələri bütün zəruri vasitələrlə, o cümlədən keyfiyyətli ərzaq ehtiyatları ilə tam təmin olunur. Lakin ordumuzun qalibiyyəti üçün əsgərlərimizin mənəvi-psixoloji durumunun yüksək səviyyədə saxlanılması başlıca şərtlərdən biridir.
Tədbirdə institutun kollektivi tərəfindən əsgərlərimizə isti geyimlərin, dərman vasitələrinin təqdim edilməsi, “Könüllü poçt”dan onlara ünvanlanan məktubların çatdırılması xoş hislərlə qarşılanıb.
Əsgərlərimiz müəssisənin kollektivinə, bütün xalqımıza  minnətdarlıqlarını ifadə  edərək, düşmən üzərində qələbənin uzaqda olmadığını bildiriblər.
Silahlı qüvvələrimiz Vətənimizin ərazi bütövlüyü uğrunda döyüşlərdə misilsiz qəhrəmanlıq nümayiş etdirir, mənfur düşmənə sarsıdıcı zərbələr vuraraq onu torpaqlarımızdan çıxmağa vadar edirlər. İnstitutun bütün əməkdaşları adından Ali Baş Komandanın rəhbərliyi altında tariximizdə yeni şanlı səhifə yazan, qürur mənbəyimiz olan ordumuza haqq yolunda yeni zəfərlər arzulayırıq!

Сотрудники Института физиологии встретились с солдатами в зоне боевых действий
Сотрудники Института физиологии имени академика Абдуллы Гараева НАНА сделали еще один шаг в поддержку азербайджанской армии, борющейся за территориальную целостность нашей страны. Так, сотрудники института посетили воинские части в зоне боевых действий и вручили нашим военнослужащим подарки на сумму в размере 4 тысяч манат. Кроме того, на фронт были доставлены письма, регулярно поступающие в институт в рамках проводимой кампании «Добровольная почта», написанные нашими гражданами солдатам и офицерам азербайджанской армии, что поддерживает высокий боевой дух.
Встреча с нашими солдатами прошла в высокой эмоциональной атмосфере. Было отмечено, что сегодня государство полностью обеспечивает воинские части всеми необходимыми средствами, в том числе качественным продовольствием. Однако одним из главных условий всесторонней боеспособности армии является поддержание высокого морально-психологического состояния солдат. Сотрудники нашего института привезли военнослужащим теплую одежду, лекарства и адресованные им письма, которые были восторженно встречены солдатами.
Офицеры и солдаты воинской части выразили благодарность коллективу института и всему нашему народу и отметили, что победа над врагом не за горами.
Наши вооруженные силы проявляют небывалый героизм в боях за территориальную целостность нашей Родины, нанося сокрушительные удары вероломному врагу и принуждая его покинуть наши земли. От имени всех сотрудников института желаем нашей армии, которая под руководством Верховного Главнокомандующего пишет новую славную страницу в истории нашей страны, новых побед на этом праведном пути!