Cəbhədə olan rəsədxana əməkdaşlarının ailələrinə yardım edilib
AMEA-nın N.Tusi adına Şamaxı Astrofizika Rəsədxanasının (ŞAR) rəhbərliyi və ŞAR Həmkarlar Komitəsinin təşkilatçılığı ilə səfərbərliyə cəlb edilmiş rəsədxana əməkdaşlarının ailələrinə yardım edilib.
Xalqımızın öz tarixi torpaqları uğrunda Vətən müharibəsinə qalxdığı bir vaxtda bu müqəddəs amal uğrunda cəbhədə qanı və canı bahasına mübarizə aparan əsgərlərimizin ailələrinə mənəvi dəstək olmaq üçün rəsədxana rəhbərliyi ilə Həmkarlar Komitəsinin nümayəndələri tərəfindən cəbhədə xidmətə yollanan əməkdaşların ailələrinə baş çəkilib, onlara ərzaq yardımı və maddi yardım göstərilib.
Qeyd edək ki, Prezident İlham Əliyevin Sərəncamına uyğun olaraq tarixi Azərbaycan torpaqlarının işğaldan azad edilməsi üçün 28 sentyabr 2020-ci il tarixindən etibarən ölkə ərazisində qismən səfərbərlik elan edilib ki, rəsədxana əməkdaşlarından da 5 nəfər ordu sıralarına cəlb olunub.

Assistance was provided to the families of the observatory employees at the front
On the initiative of the leadership of the Shamakhi Astrophysical Observatory named after Tusi and the SHAR Trade Union Committee, the families of the observatory employees who participated in the mobilization were assisted.
Thus, representatives of the Observatory and the Trade Union Committee visited the families of our soldiers fighting for the holy cause, and provided them with food and material assistance.
Note that in accordance with the Order of President Ilham Aliyev, from September 28, 2020, a partial mobilization was announced in the country to liberate the historical lands of Azerbaijan, 5 employees of the observatory were involved in the ranks of the army.