Cəbhədə olan rəsədxana əməkdaşlarının ailələrinə yardım edilib
AMEA-nın N.Tusi adına Şamaxı Astrofizika Rəsədxanasının (ŞAR) rəhbərliyi və ŞAR Həmkarlar Komitəsinin təşkilatçılığı ilə səfərbərliyə cəlb edilmiş rəsədxana əməkdaşlarının ailələrinə yardım edilib.
Xalqımızın öz tarixi torpaqları uğrunda Vətən müharibəsinə qalxdığı bir vaxtda bu müqəddəs amal uğrunda cəbhədə qanı və canı bahasına mübarizə aparan əsgərlərimizin ailələrinə mənəvi dəstək olmaq üçün rəsədxana rəhbərliyi ilə Həmkarlar Komitəsinin nümayəndələri tərəfindən cəbhədə xidmətə yollanan əməkdaşların ailələrinə baş çəkilib, onlara ərzaq yardımı və maddi yardım göstərilib.
Qeyd edək ki, Prezident İlham Əliyevin Sərəncamına uyğun olaraq tarixi Azərbaycan torpaqlarının işğaldan azad edilməsi üçün 28 sentyabr 2020-ci il tarixindən etibarən ölkə ərazisində qismən səfərbərlik elan edilib ki, rəsədxana əməkdaşlarından da 5 nəfər ordu sıralarına cəlb olunub.

Оказана помощь семьям сотрудников обсерватории, находящихся на фронте
По инициативе руководства Шамахинской астрофизической обсерватории им. Н.Туси и Профсоюзного комитета ШАР семьям сотрудников обсерватории, участвовавших в мобилизации, оказана помощь.
Так, представители Обсерватории и Профсоюзного комитета посетили семьи наших солдат, сражающихся за святое дело, и оказали им продовольственную и материальную помощь.
Отметим, что в соответствии с Распоряжением Президента Ильхама Алиева с 28 сентября 2020 года в стране была объявлена ​​частичная мобилизация для освобождения исторических земель Азербайджана, 5 сотрудников обсерватории были задействованы в ряды армии.