Zoologiya İnstitutunun aztəminatlı əməkdaşlarına ərzaq yardımı göstərilib
AMEA-nın Zoologiya İnstitutunun və akademiyanın Azad Həmkarlar İttifaqının (AHİ) təşkilatçılığı ilə müəssisənin aztəminatlı əməkdaşlarına ərzaq yardımı edilib.
İnstitutun direktoru vəzifəsini icra edən, b.e.d. Elşad Əhmədov bildirib ki, yardımın göstərilməsində məqsəd koronavirus pandemiyası dövründə müəssisə əməkdaşlarına sosial dəstək verməkdir. O, həmçinin çıxışında profilaktik söhbətlər aparıb, karantin rejiminin tələblərinə riayət olunmasını tövsiyə edib.
Sonra çıxış edən AHİ sədri, professor Habil Qurbanov Azərbaycan Ordusunun həyata keçirdiyi uğurlu əməliyyatlar nəticəsində işğal altındakı bir sıra ərazilərimizin azad olunması münasibəti ilə Zoologiya İnstitutunun əməkdaşlarını təbrik edib, hərbçilərimizə uğurlar arzulayıb. H.Qurbanov ölkəmizdə və dünyada tüğyan edən koronavirus pandemiyasının yayılmasının qarşısının alınması məqsədilə respublika rəhbərliyinin bütün zəruri addımları atdığını, təxirəsalınmaz tədbirlərin həyata keçirildiyini vurğulayıb.

Food aid was provided to low-income employees of the Institute of Zoology
Institute of Zoology of ANAS and Free Trade Union (FTU) of the academy has provided food aid to low-income employees of the enterprise.
Acting Director of the Institute, Elshad Ahmadov said that the purpose of the assistance is to provide social support to employees during the coronavirus pandemic. He also held preventive talks and recommended compliance with the requirements of the quarantine regime.
Speaking later, chairman of FTU, Professor Habil Gurbanov congratulated the staff of the Institute of Zoology on the liberation of a number of our occupied territories as a result of successful operations carried out by the Azerbaijani Army and wished success to our military servicemen.