Fəlsəfə və Sosiologiya İnstitutunun elmi tədqiqat istiqamətləri genişlənir
Tədbirdə çıxış edən AMEA-nın birinci vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli Nazirlər Kabinetinin 3 oktyabr 2020-ci il tarixli 374 nömrəli Qərarı ilə Fəlsəfə İnstitutunun adının dəyişdirilərək “Fəlsəfə və Sosiologiya İnstitutu” adlandırıldığını bildirib. Bu münasibətlə AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin təbriklərini çatdıran İ.Həbibbəyli müəssisədə fəlsəfə elmi ilə yanaşı, sosiologiya sahəsində də elmi tədqiqatların aparılmasının qurumun elmi fəaliyyətini daha da genişləndirəcəyini vurğulayıb.
Sonra Fəlsəfə və Sosiologiya İnstitutunun direktoru, professor İlham Məmmədzadə çıxış edərək müəssisənin kollektivi adından göstərilən diqqət və qayğıya görə AMEA rəhbərliyinə minnətdarlığını bildirib.
Sonda müəssisənin əməkdaşları institutun adının dəyişilməsi və perspektivdə görüləcək işlərlə bağlı öz fikirlərini diqqətə çatdırıblar.

Institute of Philosophy and Sociology enhances its research areas
Speaking at the event, first vice-president of ANAS, academician Isa Habibbayli said that the Institute of Philosophy was renamed to "Institute of Philosophy and Sociology" by the Decision of the Cabinet of Ministers No. 374 dated October 3, 2020. In this regard, conveying the congratulations of the President of ANAS, academician Ramiz Mehdiyev, I. Habibbayli stressed that the conduct of scientific research in the field of sociology, along with philosophy, will further expand the scientific activities of the institution.
Then, the director of the Institute of Philosophy and Sociology, Professor Ilham Mammadzadeh expressed his gratititude to the leadership of ANAS for the attention and care on behalf of the staff of the institution.