Fəlsəfə və Sosiologiya İnstitutunun elmi tədqiqat istiqamətləri genişlənir
Tədbirdə çıxış edən AMEA-nın birinci vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli Nazirlər Kabinetinin 3 oktyabr 2020-ci il tarixli 374 nömrəli Qərarı ilə Fəlsəfə İnstitutunun adının dəyişdirilərək “Fəlsəfə və Sosiologiya İnstitutu” adlandırıldığını bildirib. Bu münasibətlə AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin təbriklərini çatdıran İ.Həbibbəyli müəssisədə fəlsəfə elmi ilə yanaşı, sosiologiya sahəsində də elmi tədqiqatların aparılmasının qurumun elmi fəaliyyətini daha da genişləndirəcəyini vurğulayıb.
Sonra Fəlsəfə və Sosiologiya İnstitutunun direktoru, professor İlham Məmmədzadə çıxış edərək müəssisənin kollektivi adından göstərilən diqqət və qayğıya görə AMEA rəhbərliyinə minnətdarlığını bildirib.
Sonda müəssisənin əməkdaşları institutun adının dəyişilməsi və perspektivdə görüləcək işlərlə bağlı öz fikirlərini diqqətə çatdırıblar.

Состоялось заседание в связи с изменением названия Института философии НАНА.
Выступивший на мероприятии первый вице-президент НАНА академик Иса Габиббейли сообщил, что Постановлением Кабинета Министров от 3 октября 2020 года № 374 Институт философии был переименован в «Институт философии и социологии». В связи с этим, передавая поздравление президента НАНА академика Рамиза Мехтиева, И.Габиббейли подчеркнул, что проведение научных исследований в области социологии, наряду с философией, еще больше расширит научную деятельность учреждения.
Затем директор Института философии и социологии профессор Ильхам Мамедзаде выразил благодарность руководству НАНА за внимание и заботу со стороны коллектива учреждения.
В завершение сотрудники научного учреждения высказали свое мнение о переименовании института и работе, которую предстоит проделать в будущем.