Mikrobiologiya İnstitutundan ordumuza dəstək
Ölkəmiz üçün çətin və eyni zamanda şanlı bir dövrdə istər Azərbaycan əsgər və zabitlərinin göstərdikləri fədakarlıq, istərsə də xalqımızın nümayiş etdirdiyi möhkəm birlik, həmrəylik və Vətənə sevgi hər bir vətəndaşlarımızda milli qürur və fəxarət hissi yaşadır.
Ordumuza dəstək olmaq məqsədilə AMEA-nın Mikrobiologiya İnstitutunun kollektivi Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinə Yardım Fonduna 2500 manat vəsait köçürüb. Alimlər ordumuzun qələbəsinə inanır və ona dəstək verir.
İnstitutun direktor vəzifəsini icra edən AMEA-nın müxbir üzvü Pənah Muradov ordumuza dəstəyin davamlı olacağını bildirib.

Институт микробиологии продемонстрировал поддержку нашей армии
В сложное и вместе с тем славное для нашей страны время самоотверженность азербайджанских солдат и офицеров, а также прочное единство, солидарность и любовь к Родине, продемонстрированные нашим народом, вселяют в каждого нашего гражданина чувство национальной гордости.
В целях поддержки нашей армии, сотрудники Института микробиологии НАНА перечислили в Фонд помощи вооруженным силам Азербайджана средства в размере 2500 манат. Ученые поддерживают и верят в победу нашей армии.
И.о. директора института член-корреспондент НАНА Панах Мурадов сказал, что поддержка нашей армии будет продолжаться.