Kosmik Məsələlər üzrə Şura yaradılıb
“Azərkosmos” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin təsis edilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2010-cu il 3 may tarixli 885 nömrəli Sərəncamında dəyişikliklər edilməsi barədə” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2017-ci il 17 oktyabr tarixli 3303 nömrəli sərəncamının 1.5-ci bəndinə əsasən Azərbaycan Respublikasının Kosmik Məsələlər üzrə Şurası yaradılıb, “Azərbaycan Respublikasının Kosmik Məsələlər üzrə Şurasının Əsasnaməsi” və “Azərbaycan Respublikasının Kosmik Məsələlər üzrə Şurasının tərkibi” təsdiq edilib.
Şuranın tərkibinə Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat naziri, Azərbaycan Respublikasının Fövqəladə Hallar naziri, Azərbaycan Respublikasının Maliyyə naziri, Azərbaycan Respublikasının Kənd Təsərrüfatı naziri, Azərbaycan Respublikasının Ekologiya və Təbii Sərvətlər naziri, Milli Aviasiya Akademiyasının rektoru, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunun direktoru, “Azərbaycan Hava Yolları” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin prezidenti, “Azərkosmos” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin sədri, Azərbaycan Respublikası Müdafiə Sənayesi Nazirliyinin Milli Aerokosmik Agentliyinin baş direktoru və Milli Aviasiya Akademiyasının aviakosmik məsələlər üzrə məsləhətçisi daxil edilib.

Space Council established in Azerbaijan
According to clause 1.5 of the Order of the President of the Republic of Azerbaijan dated October 17, 2017 No. 3303 "On amendments to the Order of the President of the Republic of Azerbaijan dated May 3, 2010 No. 885" On the establishment of the Open Joint Stock Company "Azercosmos", the Council on Space Affairs of the Republic of Azerbaijan was established, "Regulations on the Council for Space Affairs of the Republic of Azerbaijan" and "Composition of the Council for Space Affairs of the Republic of Azerbaijan" were approved.
According to the resolution, the Council included the Minister of Economy, Minister of Emergency Situations, Minister of Finance, Minister of Agriculture, Minister of Ecology and Natural Resources of Azerbaijan, Rector of the National Aviation Academy, Director of the Institute of Mathematics and Mechanics of the Azerbaijan National Academy of Sciences, President of Azerbaijan Airlines CJSC. Chairman of Azerkosmos OJSC, Director General of the National Aerospace Agency of the Ministry of Defense Industry of Azerbaijan and a consultant to the National Aviation Academy on aerospace issues.