Kosmik Məsələlər üzrə Şura yaradılıb
“Azərkosmos” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin təsis edilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2010-cu il 3 may tarixli 885 nömrəli Sərəncamında dəyişikliklər edilməsi barədə” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2017-ci il 17 oktyabr tarixli 3303 nömrəli sərəncamının 1.5-ci bəndinə əsasən Azərbaycan Respublikasının Kosmik Məsələlər üzrə Şurası yaradılıb, “Azərbaycan Respublikasının Kosmik Məsələlər üzrə Şurasının Əsasnaməsi” və “Azərbaycan Respublikasının Kosmik Məsələlər üzrə Şurasının tərkibi” təsdiq edilib.
Şuranın tərkibinə Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat naziri, Azərbaycan Respublikasının Fövqəladə Hallar naziri, Azərbaycan Respublikasının Maliyyə naziri, Azərbaycan Respublikasının Kənd Təsərrüfatı naziri, Azərbaycan Respublikasının Ekologiya və Təbii Sərvətlər naziri, Milli Aviasiya Akademiyasının rektoru, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunun direktoru, “Azərbaycan Hava Yolları” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin prezidenti, “Azərkosmos” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin sədri, Azərbaycan Respublikası Müdafiə Sənayesi Nazirliyinin Milli Aerokosmik Agentliyinin baş direktoru və Milli Aviasiya Akademiyasının aviakosmik məsələlər üzrə məsləhətçisi daxil edilib.

В Азербайджане создан Совет по космическим вопросам
Согласно пункту 1.5 Распоряжения Президента Азербайджанской Республики от 17 октября 2017 года № 3303 «О внесении изменений в Распоряжение Президента Азербайджанской Республики от 3 мая 2010 года № 885 «О создании Открытого Акционерного Общества «Азеркосмос», создан Совет по космическим вопросам Азербайджанской Республики, утверждены «Положение о Совете по космическим вопросам Азербайджанской Республики» и «Состав Совета по космическим вопросам Азербайджанской Республики».
Согласно постановлению в состав Совета вошли министр экономики, министр по чрезвычайным ситуациям, министр финансов, министр сельского хозяйства, министр экологии и природных ресурсов Азербайджана, ректор Национальной академии авиации, директор Института математики и механики Национальной академии наук Азербайджана, президент ЗАО "Азербайджанские авиалинии", председатель ОАО "Азеркосмос", генеральный директор Национального аэрокосмического агентства министерства оборонной промышленности Азербайджана и консультант Национальной академии авиации по авиакосмическим вопросам.