Akademik Dilqəm Tağıyevin biblioqrafik göstəricisi hazırlanıb
AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanası (MEK) tərəfindən görkəmli kimyaçı alim, akademiyanın vitse-prezidenti, akademik Dilqəm Tağıyevin “Azərbaycanın elm və mədəniyyət xadimləri seriyasından” biblioqrafik göstəricisi hazırlanıb.
AMEA Rəyasət Heyətinin qərarı ilə çap olunan kitabın elmi redaktoru akademik Vaqif Fərzəliyev, ixtisas redaktoru və məsləhətçisi, MEK-in direktoru Sevil Zülfüqarova, tərtibçiləri Günel Əsgərova və Türkan Vahidovadır.
Biblioqrafik göstərici D.Tağıyevin həyatı, elmi-pedaqoji və ictimai fəaliyyətini, 1969-2019-cu illərdəki elmi əsərlərinin biblioqrafiyasını, həmçinin alim haqqında yazılmış mənbələri əhatə edir.
AMEA-nın “Elm” nəşriyyatında işıq üzü görən vəsait kimya üzrə elmi-tədqiqat işi aparan alim və mütəxəssislər, ali məktəb müəllimləri və tələbələr, eləcə də geniş oxucu kütləsi üçün nəzərdə tutulub.

Central Scientific Library (CSL) of ANAS has prepared a bibliographic index of the prominent chemist, vice-president of the academy, academician Dilgam Tagiyev "From the series of figures of science and culture of Azerbaijan".
The scientific editor of the book published by the decision of the Presidium of ANAS is academician Vagif Farzaliyev, the editor and consultant - director of CSL Sevil Zulfugarova, the compilers are Gunel Askerova and Turkan Vahidova.
The bibliographic index covers the life, scientific-pedagogical and public activity of D.Taghiyev, the bibliography of his scientific works in 1969-2019, as well as the sources written about the scientist.
The aid published in the "Science" publishing house of ANAS is intended for scientists and specialists conducting research on chemistry, university teachers and students, as well as a wide range of readers.