Azərbaycanlı alim beynəlxalq konfransın texniki proqram komitəsinin üzvü seçilib
AMEA-nın İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun baş mühəndisi, texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Şəfəqət Mahmudova Elektrotexnika və Elektronika Mühəndisləri İnstitutunun (IEEE) dəstəyi ilə keçiriləcək “İnkişaf etməkdə olan texnologiyalar 2020” (ICET 2020) beynəlxalq konfransının texniki proqram komitəsinin üzvü seçilib.
Oktyabrın 28-29-da Pakistanın Mühəndislik və Texnologiya Universiteti tərəfindən təşkil olunacaq konfrans müxtəlif ölkələrdən olan alim və tədqiqatçıların elmi nəticələrini, eləcə də inkişaf etməkdə olan texnologiyalar sahəsində son tendensiyaları təqdim etməyi nəzərdə tutur.
Beynəlxalq tədbir Pakistanın Taksila şəhərində təşkil olunacaq. Konfransda süni intellekt, maşın təlimi, Əşyaların interneti, bulud hesablamaları, kibertəhlükəsizlik, proqram mühəndisliyi, “ağıllı” şəbəkələr və digər mövzularda müzakirələr aparılacaq.

Азербайджанский ученый избрана членом технического программного комитета международной конференции
Главный инженер Института информационных технологий НАНА, доктор философии по технике, доцент Шафагат Махмудова избрана членом технического программного комитета Международной конференции «Развивающиеся технологии 2020» (ICET 2020), которая пройдет при поддержке Института инженеров по электротехнике и электронике (IEEE).
На конференции, организованной Пакистанским университетом инженерии и технологий 28-29 октября, будут представлены научные результаты ученых и исследователей из разных стран, а также последние тенденции в развивающихся технологиях.
Международное мероприятие состоится в городе Таксиле, Пакистан. Конференция будет посвящена искусственному интеллекту, машинному обучению, Интернету вещей, облачным вычислениям, кибербезопасности, разработке программного обеспечения, «умным» сетям и др.