Azərbaycanlı alim beynəlxalq konfransın texniki proqram komitəsinin üzvü seçilib
AMEA-nın İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun baş mühəndisi, texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Şəfəqət Mahmudova Elektrotexnika və Elektronika Mühəndisləri İnstitutunun (IEEE) dəstəyi ilə keçiriləcək “İnkişaf etməkdə olan texnologiyalar 2020” (ICET 2020) beynəlxalq konfransının texniki proqram komitəsinin üzvü seçilib.
Oktyabrın 28-29-da Pakistanın Mühəndislik və Texnologiya Universiteti tərəfindən təşkil olunacaq konfrans müxtəlif ölkələrdən olan alim və tədqiqatçıların elmi nəticələrini, eləcə də inkişaf etməkdə olan texnologiyalar sahəsində son tendensiyaları təqdim etməyi nəzərdə tutur.
Beynəlxalq tədbir Pakistanın Taksila şəhərində təşkil olunacaq. Konfransda süni intellekt, maşın təlimi, Əşyaların interneti, bulud hesablamaları, kibertəhlükəsizlik, proqram mühəndisliyi, “ağıllı” şəbəkələr və digər mövzularda müzakirələr aparılacaq.

Azerbaijani scientist has been elected a member of the technical program committee of the international conference
07.09.2020 09:47
Shafagat Mahmudova, Chief Engineer of the Institute of Information Technology of ANAS, Ph.D. in Engineering, Associate Professor, was elected a member of the technical program committee of the International Conference "Emerging Technologies 2020" (ICET 2020) to be held with the support of the Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE).
The conference, organized by the Pakistan University of Engineering and Technology on October 28-29, will present the scientific results of scientists and researchers from different countries, as well as the latest trends in emerging technologies.
The international event will be held in Taxila, Pakistan. The conference will focus on artificial intelligence, machine learning, the Internet of Things, cloud computing, cybersecurity, software engineering, "smart" networks and other topics.