Ədəbiyyat Muzeyinin Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının yeni üzvləri təsdiqlənib
AMEA-nın Nizami Gəncəvi adına Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyi gənc tədqiqatçıları ilə daha sıx elmi və təşkilati əlaqələr qurmaq üçün hər il yeni doktorant və dissertantlarını Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasına üzv qəbul edir. Bu il də yaşı uyğun olan doktorant və dissertantların muzeyin sözügedən şurasına üzv seçilməsi məqsədilə onlayn iclas keçirilib.
İclasda yeni üzvlərə şuranın iş prinsipi, qayda və tələbləri izah olunub. Dissertant fil.ü.e.d., dos. Vüsalə Ağabəyli, dissertant fil.ü.e.d. Mahirə Hacıyeva, doktorantlar İlahə Abbaslı, Murad Həsənli, İnci Həşimova və Elnarə Kərimova səsvermə yolu ilə muzeyin Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasına üzv olaraq qəbul ediliblər.
Daha sonra yeni üzvlərin sualları şuranın sədri Dilbər Hüseynova və Təhsil şöbəsinin müdiri Kəmalə Nuriyeva tərəfindən cavablandırılıb, üzvlərin təklifləri qiymətləndirilib.
Sonda Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının növbəti planları, görüləcək işlər barədə müzakirələr aparılıb, gələcək fəaliyyətdə yeni üzvlərin də fəal iştirakını nəzərdə tutan layihələrin hazırlanması qərara alınıb.

Утверждены новые члены Совета молодых ученых и специалистов Музея литературы
Национальный музей азербайджанской литературы имени Низами Гянджеви НАНА ежегодно принимает новых докторантов и диссертантов в члены Совета молодых ученых и специалистов с целью установления более тесных научных и организационных связей с молодыми исследователями. В этом году было проведено онлайн-заседание по избранию докторантов и диссертантов в члены СМУС музея.
На заседании новым членам разъяснили принципы работы, правила и требования совета. Диссертант доктор филологических наук, доцент. Вусала Агабейли, диссертант доктор филологических наук Махира Гаджиева, докторанты Илаха Аббаслы, Мурад Гасанли, Инджи Гашимова и Эльнара Каримова путем голосования были приняты в Совет молодых ученых и специалистов музея.
В завершение были обсуждены очередной планы Совета молодых ученых и специалистов, работа, которую предстоит проделать, и решено подготовить проекты для активного участия новых членов в дальнейшей деятельности.