“AzScienceNet” pandemiya müddətində fasiləsiz xidmət göstərib
AMEA-nın İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun “AzScienceNet” elm-kompüter şəbəkəsinin pandemiya müddətində fasiləsiz iş rejimində fəaliyyətini davam etdirməsi üçün işçi qrupu yaradılıb.
İşçi qrup ölkə ərazisində elan edilmiş xüsusi karantin dövründə Data Mərkəzin fəaliyyətinə növbətçilik prinsipi əsasında texniki dəstək göstərib.
Elmi müəssisənin əməkdaşları tərəfindən, həmçinin Qazaxıstanın paytaxtı Nur-Sultan şəhərində Beynəlxalq Türk Akademiyasının təşkilatçılığı ilə keçirilən videokonfransa texniki dəstək verilib. Bundan əlavə, pandemiya dövründə AMEA-nın əsas binasında yerləşən institutlarda videokonfransların təşkili üçün “Zoom” proqramlarının quraşdırılmasına kömək göstərilib.

AzScienceNet оказывала бесперебойные услуги во время пандемии
Была создана Рабочая группа для продолжения бесперебойной работы научно-компьютерной сети AzScienceNet Института информационных технологий НАНА в период пандемии.
Рабочая группа по сменному графику оказывала техническую поддержку Дата-центру в период объявленного в стране особого карантинного периода.
Сотрудники научного учреждения также оказали техническую поддержку видеоконференции, организованной Международной тюркской академией в столице Казахстана городе Нур-Султане. Кроме того, во время пандемии была оказана помощь в установке программы «Zoom» для организации видеоконференций в институтах, расположенных в главном здании НАНА.