“Su ehtiyatlarından səmərəli istifadəyə dair Milli Strategiya”nın layihəsi hazırlanacaq
Bu, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş Su ehtiyatlarından səmərəli istifadənin təmin edilməsinə dair 2020–2022-ci illər üçün Tədbirlər Planında öz əksini tapıb.
Tədbirlər Planına əsasən, layihə 2020-2021-ci illərdə hazırlanaraq Azərbaycan Respublikasının Prezidentinə təqdim ediləcək.
Bu istiqamətdə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası, Ekologiya və Təbii Sərvətlər, İqtisadiyyat, Kənd Təsərrüfatı, Fövqəladə Hallar, Maliyyə nazirlikləri, “Azmelsutəsərrüfat” ASC, “Azərsu” ASC, “Azərenerji” ASC birgə fəaliyyət göstərəcəklər.

A project of National Strategy for the Rational Use of Water Resources to be prepared
This is reflected in the Action Plan for 2020-2022 to ensure the efficient use of water resources, approved by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan.
According to the Action Plan, the project will be prepared in 2020-2021 and submitted to the President of the Republic of Azerbaijan.
Azerbaijan National Academy of Sciences, Ministries of Ecology and Natural Resources, Economy, Agriculture, Emergency Situations, Finance, “Azmelsutasarrufat” OJSC, “Azersu” OJSC and “Azereneji” OJSC will work together in this direction.