“Su ehtiyatlarından səmərəli istifadəyə dair Milli Strategiya”nın layihəsi hazırlanacaq
Bu, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş Su ehtiyatlarından səmərəli istifadənin təmin edilməsinə dair 2020–2022-ci illər üçün Tədbirlər Planında öz əksini tapıb.
Tədbirlər Planına əsasən, layihə 2020-2021-ci illərdə hazırlanaraq Azərbaycan Respublikasının Prezidentinə təqdim ediləcək.
Bu istiqamətdə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası, Ekologiya və Təbii Sərvətlər, İqtisadiyyat, Kənd Təsərrüfatı, Fövqəladə Hallar, Maliyyə nazirlikləri, “Azmelsutəsərrüfat” ASC, “Azərsu” ASC, “Azərenerji” ASC birgə fəaliyyət göstərəcəklər.

Будет разработан проект «Национальной стратегии рационального использования водных ресурсов»
Это нашло свое отражение в «Плане мероприятий по обеспечению рационального использования водных ресурсов на 2020-2022 годы», утвержденном по Распоряжению Президента Ильхама Алиева.
Согласно Плану мероприятий, проект будет подготовлен в 2020-2021 гг., после чего будет представлен Президенту Азербайджанской Республики.
Над разработкой проекта будут работать Национальная академия наук Азербайджана, министерства Экологии и природных ресурсов, Экономики, Сельского хозяйства, Чрезвычайных ситуаций, Финансов, а также ОАО «Азмелсутесерруфат», ОАО «Азерсу» и ОАО «Азерэнержи».