Polimer Materialları İnstitutunda növbəti dezinfeksiya işləri aparılıb
AMEA-nın Polimer Materialları İnstitutunda pandemiya dövrünün tələblərinə uyğun olaraq növbəti dəfə sanitar-dezinfeksiya işləri aparılıb.
Koronavirus infeksiyasının yayılmasının qarşısının alınması üçün elmi müəssisənin laboratoriya və iş otaqları, dəhlizləri dezinfeksiya olunub.
Xatırladaq ki, AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin koronavirusla bağlı profilaktik tədbirlər haqqında sərəncamına uyğun olaraq, institutda mütəmadi olaraq sanitar-dezinfeksiya işləri həyata keçirilir və digər qabaqlayıcı tədbirlər görülür.

Institute of Polymer Materials of ANAS carried out sanitary-disinfection work in accordance with the requirements of the pandemic period.
In order to prevent the spread of coronavirus infection, laboratories, rooms and corridors of the scientific institution were disinfected.
Note that in accordance with the decree of the President of ANAS, academician Ramiz Mehdiyev on preventive measures against coronavirus, the institute regularly conducts sanitary and disinfection works and takes other preventive measures.