Tədris-İnnovasiya Mərkəzinin onlayn seminarı keçirilib
İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun Tədris-İnnovasiya Mərkəzində (TİM) AMEA-nın magistrantlarının ümumi fənnlər üzrə imtahanlarının təşkili ilə bağlı onlayn seminar keçirilib.
Seminarda çıxış edən TİM-in rəhbəri, texnika üzrə fəlsəfə doktoru Rəsmiyyə Mahmudova bildirib ki, bugünkü tədbirin keçirilməsində əsas məqsəd onlayn imtahana hazırlıqla bağlı məsələlərin müzakirəsidir.
O, əvvəlcə AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin “Akademiyanın magistraturasında yay imtahan sessiyasının və magistrlik dissertasiyalarının müdafiəsinin təşkili haqqında” 1 iyun tarixli Sərəncamını xatırladıb. TİM-in rəhbəri AMEA-nın magistrantları üçün yay imtahan sessiyasının 2020-ci il iyunun 15-dən iyulun 15-dək keçirilməsinin nəzərdə tutulduğunu söyləyib.
Akademiyanın magistrantlarının ümumi və seçmə fənnlər (ali məktəb pedaqogikası, psixologiya və fəlsəfə) üzrə imtahanlarının İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda onlayn formada keçiriləcəyini, imtahanda 121 nəfərin iştirak edəcəyini deyən R.Mahmudova tələbələrin onlayn imtahan sisteminin iş prinsipi ilə tanış olması üçün onların əvvəcədən qeydiyyatdan keçməsinin vacib olduğunu qeyd edib.
Sonra baş mütəxəssis Kəmalə Qurbanova imtahana qeydiyyatla bağlı təlimatı təqdim edib. Həmçinin aparıcı mütəxəssis Sevda Səfərova, mühəndis-proqramlaşdırıcı Raqif İsmayılov da imtahana hazırlıqla bağlı öz münasibətlərini bildiriblər.
Qeyd edək ki, ali məktəb pedaqogikası üzrə imtahanın iyunun 16-da, fəlsəfə və psixologiya fənnləri üzrə imtahanların isə müvafiq olaraq, 22 və 30 iyun tarixlərində keçirilməsi nəzərdə tutulub.

An online seminar of the Training and Innovation Center was held
An online seminar on the organization of exams on general subjects for Master’s of ANAS was held at the Training-Innovation Center (TIC) of the Institute of Information Technology.
Speaking at the seminar, Rasmiyya Mahmudova, PhD in Engineering, said that the main purpose of today's event is to discuss issues related to the preparation for the online exam.
In advance, she has recalled the Order of the President of ANAS, academician Ramiz Mehdiyev "On the organization of the summer exam session and defense of master's dissertations in the master's program of the Academy" dated June 1. The head of TIC said that the summer exam session for Master’s of ANAS is going to be held from June 15 to July 15, 2020.
R.Mahmudova said that the exams of the Academy's masters in general and elective subjects (university pedagogy, psychology and philosophy) will be held online at the Institute of Information Technology and 121 individuals will take part in.
Note that the exam on university pedagogy will be held on June 16, and the exams on philosophy and psychology will be held on June 22 and 30, respectively.