Mikrobiologiya İnstitutu Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna vəsait köçürüb
AMEA-nın Mikrobiologiya İnstitutu Prezident İlham Əliyevin “Azərbaycan Respublikasında əhalinin sağlamlığının qorunması və koronavirus infeksiyasına qarşı mübarizənin gücləndirilməsi ilə bağlı tədbirlər haqqında” 2020-ci il 19 mart tarixli Fərmanına əsasən yaradılan Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna yardım kampaniyasına qoşulub.
İnstitutun alimləri bir aylıq əməkhaqlarının müəyyən hissəsini könüllü şəkildə fonda ianə ediblər.
Xatırladaq ki, müəssisə əməkdaşları koronavirusla mübarizə ilə bağlı maarifləndirmə tədbirlərinə qoşulur, həmçinin Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın qərar və tövsiyələrinə ciddi riayət edirlər.

Institute of Microbiology transfers funds to the Coronavirus Relief Fund
ANAS Institute of Microbiology has transferred funds to the Coronavirus Relief Fund established in accordance with the Decree of President Ilham Aliyev “On measures to protect public health and strengthen the fight against coronavirus infection in the Republic of Azerbaijan” dated March 19, 2020.
Institute scientists voluntarily has donated a certain part of their monthly salary to the fund.
Note that the staff of the institution are engaged in educational activities related to the fight against coronavirus, and also strictly follow the decisions and recommendations of the Operational Headquarters under the Cabinet of Ministers.