MBBİ-də magistrantların dissertasiya işlərinin ilkin müzakirəsi “Zoom” platforması üzərindən həyata keçirilib
24.05.2020 15:27
AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda (MBBİ) elmi-tədqiqat işlərini başa çatdırmış II kurs magistrantların dissertasiyalarının ilkin müzakirəsi "Zoom" platforması üzərindən onlayn rejimdə həyata keçirilib.
Belə ki, “Molekulyar biologiya” ixtisası üzrə Azərbaycan bölməsindən 3, rus bölməsindən 1, “Biokimya” ixtisası üzrə 2, “Biotexnologiya” ixtisası üzrə isə 1 magistrantın dissertasiya işi onlayn olaraq müzakirə edilib və ilkin qiymətləndirmə aparılıb.
Magistrantların dissertasiya işləri Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi tərəfindən magistr dissertasiyalarına qoyulan tələblərə tam cavab verdiyindən onların əsas müdafiəyə buraxılmaları tövsiyyə edilib.

Первичное обсуждение диссертационных работ магистрантов ИМББ прошло на платформе «Zoom»
Первичное обсуждение диссертационных работ магистрантов второго курса Института молекулярной биологии и биотехнологий НАНА прошло в режиме онлайн на платформе «Zoom».
Так, были рассмотрены диссертационные работы 3-х магистрантов азербайджанского сектора и 1 магистранта русского сектора, которые обучаются по специальности «Молекулярная биология», 2-х магистрантов, обучающихся по специальности «Биохимия», и 1-го магистранта, обучающегося по специальности «Биотехнология».
Так как диссертационные работы полностью соответствуют требованиям, предъявляемым Министерством образования Азербайджанской Республики к магистерским диссертациям, было рекомендовано допустить их к основной защите.