MBBİ-də magistrantların dissertasiya işlərinin ilkin müzakirəsi “Zoom” platforması üzərindən həyata keçirilib
24.05.2020 15:27
AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda (MBBİ) elmi-tədqiqat işlərini başa çatdırmış II kurs magistrantların dissertasiyalarının ilkin müzakirəsi "Zoom" platforması üzərindən onlayn rejimdə həyata keçirilib.
Belə ki, “Molekulyar biologiya” ixtisası üzrə Azərbaycan bölməsindən 3, rus bölməsindən 1, “Biokimya” ixtisası üzrə 2, “Biotexnologiya” ixtisası üzrə isə 1 magistrantın dissertasiya işi onlayn olaraq müzakirə edilib və ilkin qiymətləndirmə aparılıb.
Magistrantların dissertasiya işləri Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi tərəfindən magistr dissertasiyalarına qoyulan tələblərə tam cavab verdiyindən onların əsas müdafiəyə buraxılmaları tövsiyyə edilib.

The initial discussion of the dissertation works of graduates of the IMBB took place on the Zoom platform
24.05.2020 15:27
The initial discussion of the thesis of second-year undergraduates of the Institute of Molecular Biology and Biotechnology of ANAS was held online on the Zoom platform.
Thus, the dissertation was reviewed by 3 graduates of the Azerbaijani sector and a graduate in the Russian sector who are studying in the specialty “Molecular Biology”, 2 graduates studying in the specialty “Biochemistry”, and the 1 graduate studying in the specialty “Biotechnology”.
Since the dissertation works fully comply with the requirements of the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan for master's theses, it was recommended that they be admitted to the main defense.