Dilçilik İnstitutunun Həmkarlar Təşkilatı aztəminatlı əməkdaşlara yardım göstərib
Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyevin müraciət və çağırışlarına səs verən, onun uzaqgörən siyasətini daim dəstəkləyən AMEA-nın Azad Həmkarlar Təşkilatı koronavirus pandemiyası dövründə maarifləndirmə işlərinin aparılması, aztəminatlı ailələrə yardım və ərzaq sovqatlarının paylanması məqsədilə bir sıra tədbirlər həyata keçirib.
Belə ki, pandemiya dövrünün başlanğıcında AMEA-nın bir çox təşkilatlarında müvafiq qurumların əməkdaşları və həkimlər dəvət olunmaqla koronavirusla bağlı geniş maarifləndirici tədbirlər təşkil olunub. Bununla yanaşı, akademiyanın bir sıra institutlarında yaşı 65-dən yuxarı olan əməkdaşlara və aztəminatlı ailələrin üzvlərinə maddi yardım, ərzaq məhsulları paylanılıb.
AMEA-nın Nəsimi adına Dilçilik İnstitutunun Həmkarlar Təşkilatı da bu xeyirxah missiyaya qoşulub. Təşkilatın sədri, professor Sevinc Əliyeva və üzvü Günel Həmidova 40-a yaxın əməkdaşa ərzaq sovqatı təqdim etmək üçün onların yaşadıqları ünvana baş çəkib.
Xüsusi karantin rejiminin qaydalarına uyğun olaraq evdə qalmaqla sağlamlıqlarını və yaxınlarını qoruyan yaşı 65-dən yuxarı olan əməkdaşlara, habelə tənha, aztəminatlı həmkarlara ərzaq yardımı təqdim olunub.

Trade Union of the Institute of Linguistics provided assistance to low-income employees
The Free Trade Union of ANAS, which voted for the request and appeals of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and always underpinned his far-sighted policy, carried out a number of measures to raise awareness, help low-income families and distribute food gifts during the coronavirus pandemic.
Thus, at the beginning of the pandemic period, in many organizations of ANAS, employees of relevant agencies and doctors were invited and extensive educational events on coronavirus were organized. In addition, a number of institutes of the academy distributed financial assistance and food products to employees over 65 and members of low-income families.
Trade Union of the Institute of Linguistics named after Nasimi of ANAS has also joined this benevolent mission. Chairman of the organization, Professor Sevinj Aliyeva and member Gunel Hamidova visited the residence of about 40 employees to present food gifts.