Mərkəzi Elmi Kitabxana fəaliyyətinin təşkilinə dair telekonfrans keçirib
AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin müvafiq sərəncamına əsasən Mərkəzi Elmi Kitabxanada (MEK) sosial təcrid şəraitində alim və mütəxəssislərin informasiya təminatının ödənilməsi, pandemiya dövründə qurumun fəaliyyətinin təşkili məsələlərinə həsr olunan telekonfrans keçirilib.
Kitabxana rəhbərliyinin və şöbə müdirlərinin iştirakı ilə keçirilən telekonfransda MEK-in koronavirus pandemiyası dövründə fəaliyyəti təhlil edilib, görüləcək işlərin əsas istiqamətləri, işçi kontingentinin tərkibi və digər məsələlər müzakirə edilib.
Telekonfransda Elnur Hüseynov, Xuraman İsmayilova, Aygün Səfərova, Elmar Quliyev alim və mütəxəssislərin informasiya təminatının tam ödənilməsi üçün görülən işlər barədə məlumat veriblər. Bundan əlavə, qarşıda duran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb, hər bir əməkdaşa üzərinə düşən öhdəliklər həvalə edilib.
Xatırladaq ki, konfransın keçirilməsində məqsəd oxucuların daha çox marağını cəlb edən mövzularda resursların elektron bazalarını yaratmaq, alim və mütəxəssislər üçün pandemiya dövründə lazımi informasiyanın əlçatan olmasını təmin etməkdir.

Central Scientific Library held a teleconference on the organization of its activities
According to the relevant order of the President of ANAS, academician Ramiz Mehdiyev, a teleconference was held at the Central Scientific Library (CSL) on the issues of providing information support to scientists and specialists in social isolation, organization of the organization's activities during the pandemic.
The teleconference with the participation of the library management and department heads analyzed the activities of the CSL during the coronavirus pandemic, discussed the main directions of the work to be done, the composition of the staff and other issues.
Elnur Huseynov, Khuraman Ismayilova, Aygun Safarova, Elmar Guliyev informed about the work done for fully providing of the information support of scientists and specialists.