Aşqarlar Kimyası İnstitutunun fəaliyyəti xüsusi karantin rejiminin tələblərinə uyğun bərpa olunub
AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin “Azərbaycan Respublikası ərazisində xüsusi karantin rejiminin uzadılması ilə əlaqədar AMEA əməkdaşlarının işə davamiyyətinin tənzimlənməsi haqqında” 2020-ci 4 may tarixli sərəncamına əsasən Aşqarlar Kimyası İnstitutunda işçilərin fəaliyyəti qismən bərpa olunub.
Uzadılmış karantin rejimində fəaliyyətin təmin edilməsi üçün Kadrlar şöbəsi yaşı 65-dən aşağı olan, gündəlik işə çıxmaları vacib əməkdaşların sayını (ümumi əməkdaşların sayının 30 faizindən çox olmaması şərtilə) müəyyənləşdirib və onların adı “icaze.e-gov.az” portalına yerləşdirilib.
Xüsusi karantin rejiminin qaydalarına uyğun olaraq institut binasının iş otaqları dezinfeksiya edilib və işə çıxan əməkdaşlar qoruyucu maska, spirt, antiseptik gel və digər vasitələrlə təmin olunub.

Деятельность Института химии присадок восстановлена в соответствии с требованиями особого режима карантина
06.05.2020 11:02
В соответствии с распоряжением президента НАНА, академика Рамиза Мехтиева «О регулировании посещаемости сотрудников НАНА в связи с продлением срока особого режима карантина на территории Азербайджанской Республики» от 4 мая 2020 года, деятельность сотрудников в Институте химии присадок была частично восстановлена.
Для обеспечения деятельности в условиях продленного карантинного режима Отдел кадров составил список сотрудников моложе 65-ти лет, которые обязательно должны выйти на работу (не более 30% от общего числа сотрудников), и разместил их имена на портале «icaze.e-gov.az».
Рабочие кабинеты в здании института были продезинфицированы, вышедшие на работу сотрудники были обеспечены масками, спиртом, антисептическим гелем и прочими средствами защиты.