Professor Vüqar Əhmədin “Koroğlu” romanı nəşr olunub
AMEA-nın Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutunun Mətbuat tarixi və publisistika şöbəsinin müdiri, yazıçı-publisist, professor Vüqar Əhmədin “Koroğlu” romanı çap olunub.
Kitabın "Ön söz"ünün müəllifi Folklor İnstitutunun Mifologiya şöbəsinin müdiri, filologiya elmləri doktoru, professor Seyfəddin Rzasoydur. Bədii əsərin rəyçisi “Ədəbiyyatşünaslıq plyus” Yaradıcılıq Birliyinin sədri, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Zəkulla Bayramlı, redaktoru isə Mətbuat tarixi və publisistika şöbəsinin kiçik elmi işçisi Təhminə Vəliyevadır.
Tarixi mövzuda qələmə alınan əsər müəllifin 4-cü romanıdır.
“Koroğlu” dastanının motivləri əsasında yazılmış roman Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı Mübariz İbrahimovun əziz xatirəsinə ithaf olunub.

The novel by Professor Vugar Ahmad "Koroglu" is published
The novel was published by the head Department of the History of Press and Journalism of the Nizami Ganjavi Institute of Literature of ANAS, writer-publicist, professor Vugar Ahmad “Koroglu”.
The author of the Preface to the book is the head of the Mythology Department of the Institute of Folklore, doctor of philological sciences, professor Seyfaddin Rzasoy, the reviewer is the chairman of the Literary Studies Plus creative association, PhD in philology Zakulla Bayramli, and the editor is junior researcher at the Department of Press and Journalism Tahmina Veliyeva.
The historical novel is the 4th work of the author.
The novel, based on the epic “Koroghlu”, is dedicated to the blessed memory of the National Hero of Azerbaijan Mubariz Ibrahimov.