AMEA və Fransanın Monpelye Universiteti birgə doktorantura proqramı elan edir
AMEA və Fransanın Monpelye Universiteti arasında imzalanmış əməkdaşlıq haqqında çərçivə sazişi əsasında növbəti birgə doktorantura proqramı elan olunur.
Namizədlər həm AMEA, həm də Monpelye Universitetinin doktorantı kimi qeydiyyatdan keçiriləcək və hər iki təşkilatdan elmi rəhbərlə təmin ediləcəklər. Proqramın şərtlərinə görə, doktorantlar təhsil müddətinin 2 ilini Monpelye Universitetində, 1 ilini AMEA-da tamamladıqdan sonra həm Azərbaycan, həm də Fransa tərəfindən fəlsəfə doktoru diplomlarına layiq görüləcəklər.
Müsabiqə üçün elan edilən mövzuların siyahısı:
˗ Combining IMGT/2D/3D structure-DB with AI methodologies to unravel the secrets of paratope & epitope complementarity;
˗ Improving food safety with Brucella vaccine strains that do not survive in milk;
˗ Increase the shelf life and safety of packed fresh food thanks to innovative packaging solutions.
Müraciətlər mayın 15-dək AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Xarici əlaqələr idarəsi tərəfindən qəbul edilir. Təqdim olunacaq sənədlər haqqında ətraflı məlumat və ərizə formaları üçün Xarici əlaqələr idarəsinə müraciət edilməlidir.

НАНА и Университет Монпелье (Франция) объявляют совместную программу докторантуры
На основе Рамочного соглашения о сотрудничестве, подписанного между НАНА и Университетом Монпелье (Франция), объявляется очередная совместная программа докторантуры.
Кандидаты будут зарегистрированы в качестве докторантов как НАНА, так и Университета Монпелье, и обеспечены научными руководителями со стороны обеих организаций. По условиям программы, 2 года докторанты будут обучаться в Университете Монпелье, а 1 год – в НАНА. После завершения обучения они будут удостоены дипломов доктора философии как со стороны Азербайджана, так и Франции.
Список тем конкурса:
˗ Combining IMGT/2D/3D structure-DB with AI methodologies to unravel the secrets of paratope & epitope complementarity;
˗ Improving food safety with Brucella vaccine strains that do not survive in milk;
˗ Increase the shelf life and safety of packed fresh food thanks to innovative packaging solutions.
Документы принимаются до 15 мая в Управлении внешних связей аппарата Президиума НАНА. За подробной информацией о документах, которые необходимо представить, и формами заявок нужно обратиться в Управление внешних связей.