Beynəlxalq Muğam Mərkəzində növbəti canlı konsert akademik Аrif Məlikovun yaradıcılığına həsr edilib
24.04.2020 14:42
Mədəniyyət Nazirliyi və “Mədəniyyət” kanalının birgə reallaşdırdığı “Bizi birləşdirən mədəniyyət” layihəsi çərçivəsində Beynəlxalq Muğam Mərkəzindən (BMM) növbəti canlı konsert proqramı təqdim olunub.
Layihənin “Əbədiyaşarlarımız” adlı təqdimatının bu həftəki buraxılışı görkəmli bəstəkar, Xalq artisti, akademik Arif Məlikov yaradıcılığına həsr edilib.
Canlı yayımda BMM-nin solistlərinin ifasında muğamlarımız, xalq mahnıları və təsniflər səsləndirilib.
Verilişdə, həmçinin Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin magistri, rəssam Röya Həsənova layihəyə töhfə olaraq bəstəkar Arif Məlikovun portretini təqdim edib.

The next concert at the International Mugam Center was dedicated to the work of academician Arif Melikov
24.04.2020 14:42
Within the framework of the project “The culture that unites us”, which is implemented by the Ministry of Culture together with the TV channel “Mədəniyyət” (“Culture”), the next concert program was presented at the International Center of Mugam (IMC).
This issue of the project was dedicated to the work of the outstanding composer, People's Artist academician Arif Melikov.
During the live broadcast, mugams, folk songs and tesnifs were performed by the IMC soloists.
As a contribution to the project, master student of Azerbaijan State University of Culture and Arts, the artist Roya Hasanova has presented a portrait of Arif Melikov.