İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun magistrantları üçün onlayn rejimdə dərslər təşkil olunur
Koronavirus pandemiyasının (COVID-19) Azərbaycanda yayılmasının qarşısının alınması məqsədilə ölkədə bütün təhsil müəssisələrində tədris dayandırılıb. Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin “AMEA-nın magistrantları üçün distant (məsafədən) tədrisin təşkil edilməsi haqqında” sərəncamına əsasən akademiyanın İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda təhsil alan I kurs magistrantlar üçün martın 29-dan başlayaraq distant tədris təşkil edilib.
Hazırda elmi müəssisənin I kurs magistraturasında "Riyaziyyat", "Kompüter elmləri", "Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi" ixtisasları üzrə 10 magistrant təhsil alır. Tədris prosesinə cəlb edilmiş professor-müəllim heyəti öz işçi planlarında (sillabuslarda) nəzərdə tutduqları mövzuların tədrisini internet üzərindən müxtəlif proqram-texniki vasitələr ilə həyata keçirir, mühazirə və təqdimatların, tapşırıqların elektron variantını e-poçt vasitəsilə magistrantlara göndərir, onlarla onlayn rejimdə dərslər təşkil edirlər.
İnstitutun Təhsil şöbəsi müəllimlərdən və magistrantlardan dərslərin gedişi haqqında mütəmadi məlumatlar alaraq müəssisənin rəhbərliyinə və AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və təhsil idarəsinin Magistratura şöbəsinə təqdim edir.

Для магистрантов Института систем управления организуются онлайн-занятия
В целях предотвращения распространения пандемии коронавируса (COVID-19) в Азербайджане, образование было приостановлено во всех учебных заведениях страны. Согласно распоряжению президента Национальной академии наук Азербайджана академика Рамиза Мехтиева «Об организации дистанционного (удаленного) образования для магистрантов НАНА» в Институте систем управления академии с 29 марта были организованы дистанционные занятия для магистрантов первого курса.
В настоящее время 10 магистратов обучаются на первом курсе магистратуры по специальностям «Математика», «Информатика», «Технология автоматизации процессов». Педагогический персонал, участвующий в учебном процессе, преподает темы, охватываемые их рабочими планами (силлабусами), с помощью различного программного и аппаратного обеспечения через Интернет, рассылает электронные версии лекций и презентаций.
Отдел образования института регулярно получает информацию от преподавателей и магистрантов о ходе занятий и передает ее руководству учреждения и Отделу магистратуры Управления науки и образования аппарата Президиума НАНА.