İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun magistrantları üçün onlayn rejimdə dərslər təşkil olunur
Koronavirus pandemiyasının (COVID-19) Azərbaycanda yayılmasının qarşısının alınması məqsədilə ölkədə bütün təhsil müəssisələrində tədris dayandırılıb. Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin “AMEA-nın magistrantları üçün distant (məsafədən) tədrisin təşkil edilməsi haqqında” sərəncamına əsasən akademiyanın İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda təhsil alan I kurs magistrantlar üçün martın 29-dan başlayaraq distant tədris təşkil edilib.
Hazırda elmi müəssisənin I kurs magistraturasında "Riyaziyyat", "Kompüter elmləri", "Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi" ixtisasları üzrə 10 magistrant təhsil alır. Tədris prosesinə cəlb edilmiş professor-müəllim heyəti öz işçi planlarında (sillabuslarda) nəzərdə tutduqları mövzuların tədrisini internet üzərindən müxtəlif proqram-texniki vasitələr ilə həyata keçirir, mühazirə və təqdimatların, tapşırıqların elektron variantını e-poçt vasitəsilə magistrantlara göndərir, onlarla onlayn rejimdə dərslər təşkil edirlər.
İnstitutun Təhsil şöbəsi müəllimlərdən və magistrantlardan dərslərin gedişi haqqında mütəmadi məlumatlar alaraq müəssisənin rəhbərliyinə və AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və təhsil idarəsinin Magistratura şöbəsinə təqdim edir.

Online classes are organized for graduate students of the Institute of Control Systems
In order to prevent the spread of the coronavirus pandemic (COVID-19) in Azerbaijan, education has been suspended in all educational institutions in the country. According to the order of the President of the Azerbaijan National Academy of Sciences, academician Ramiz Mehdiyev "On the organization of distance (remote) education for graduates of ANAS" distance learning was organized for first-year master graduates studying at the Institute of Control Systems of the academy from March 29.
Currently, 10 graduates are studying in the first year master's degree in "Mathematics", "Computer Science", "Process Automation Engineering". The teaching staff involved in the teaching process on the topics covered in their work plans (syllabuses) via various software and hardware via the Internet, sends electronic versions of lectures and presentations, assignments to graduates by e-mail, and dozens of classes online.
The Department of Education of the Institute regularly receives information from teachers and graduates about the course of lessons and submits it to the management of the institution and the Department of Master studies of the Office of Science and Education of the Presidium of ANAS.