Hüseyn Cavidin Ev Muzeyi fəaliyyətini distant şəkildə davam etdirir
Məlum olduğu kimi, AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyev bu qurumun əməkdaşlarının əməkhaqqı saxlanılmaqla məzuniyyətə göndərilməsi haqqında sərəncam imzalayıb. Sərəncama müvafiq olaraq, AMEA-nın Hüseyn Cavidin Ev Muzeyinin əməkdaşları 2020-ci il mart ayının 29-dan bir ay müddətinə distant fəaliyyət göstərməyə davam edəcəklər.
Belə ki, qurumun 2020-ci il üzrə elmi-tədqiqat planına əsasən görüləcək işlər məsafədən həyata keçirilir. Plana əsasən, “Cavidşünaslıq” araşdırmalar toplusunun 20-30-cu cildləri üzərində işlər aparılır.
Qeyd edək ki, muzeyin ekspozisiyasına ziyarət huseyncavid.az saytında yerləşən virtual muzey vasitəsilə mümkündür. Muzey eskponatları barədə ziyarətçiləri maraqlandıran suallar onlayn olaraq cavablandırılır. Qurumun rəsmi “Facebook” səhifəsi də daim aktivdir və görülən işlər haqqında məlumatlar, muzeyin videoçarxları sosial şəbəkə vasitəsilə izləyicilər üçün yayımlanır.

As you know, President of ANAS academician Ramiz Mehdiyev has signed an order to send employees of this institution on vacation with salary. In accordance with the order, the employees of the Huseyn Javid House Museum of ANAS will continue to work remotely for one month from March 29, 2020.
Thus, according to the organization’s research plan for 2020, the work will be carried out remotely. According to the plan, work is currently underway on 20-30 volumes of the collection of studies "Javidology."
Note that visiting the museum exposition is possible through the virtual museum, available on the huseyncavid.az website. The visitors' questions about museum exhibits are responded online. The organization’s official page on Facebook is also active, and information about the work done, videos about the museum are distributed to the public through social networks.