İslam Dünyası Təhsil, Elm və Mədəniyyət Təşkilatı (ICESCO) üzrə Azərbaycan Respublikası Milli Komissiyasının yeni tərkibinin təsdiq edilməsi haqqında AR Prezidentinin Sərəncamı
13.03.2020 17:44
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, İslam Təhsil, Elm və Mədəniyyət Təşkilatı (ISESKO) İcraiyyə Şurasının 2020-ci il 29-30 yanvar tarixində Əbu-Dabi şəhərində keçirilmiş 40-cı sessiyasında təşkilatın adının dəyişdirilərək İslam Dünyası Təhsil, Elm və Mədəniyyət Təşkilatı (ICESCO) olması ilə əlaqədar qərara alıram:
1. İslam Dünyası Təhsil, Elm və Mədəniyyət Təşkilatı (ICESCO) üzrə Azərbaycan Respublikasının Milli Komissiyasının aşağıdakı yeni tərkibi təsdiq edilsin:
Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət naziri
Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər nazirinin müavini
Azərbaycan Respublikası Təhsil nazirinin müavini
Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman nazirinin müavini
Azərbaycan Respublikası Ekologiya və Təbii Sərvətlər nazirinin müavini
Azərbaycan Respublikası Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar nazirinin müavini
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının vitse-prezidenti
Azərbaycan Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi sədrinin müavini
Azərbaycan Respublikasının Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsi sədrinin müavini
Azərbaycan Dövlət İnformasiya Agentliyi (AZƏRTAC) sədrinin müavini
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının rektoru
ICESCO İcraiyyə Şurasının üzvü, Milli Komissiyanın Baş katibi.
2. “İslam Təhsil, Elm və Mədəniyyət Təşkilatı (ISESKO) üzrə Azərbaycan Respublikasının Milli Komissiyasının yaradılması haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2016-cı il 14 yanvar tarixli 1685 nömrəli Sərəncamının (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2016, № 1, maddə 94) 1-ci hissəsi ləğv edilsin.

The order of the President of the Republic of Azerbaijan on the approval of the new composition of the National Commission of the Republic of Azerbaijan on the Educational, Scientific and Cultural Organization of the Islamic World (ICESCO)
13.03.2020 17:44
Guided by paragraph 32 of Article 109 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan, in connection with the change at the 40th session of the Executive Council of the Islamic Organization for Education, Science and Culture (ISESCO) at the city of Abu Dhabi on January 29-30, 2020, the name of the organization and its name is Educational, Scientific and Cultural Organization of the Islamic world (ICESCO) I decide:
1. To approve the National Commission of the Republic of Azerbaijan on the Educational, Scientific and Cultural Organization of the Islamic World (ICESCO) in the following new composition:
Minister of Culture of the Republic of Azerbaijan
Commission Members
Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan
Deputy Minister of Education of the Republic of Azerbaijan
Deputy Minister of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan
Deputy Minister of Ecology and Natural Resources of the Republic of Azerbaijan
Deputy Minister of Transport, Communication and High Technologies of the Republic of Azerbaijan
Vice - President of the Azerbaijan National Academy of Sciences
Deputy Chairman of the State Committee of the Republic of Azerbaijan for Family, Women and Children
Deputy Chairman of the State Committee for Work with Religious Entities of the Republic of Azerbaijan
Deputy Chairman of the Board of the Azerbaijan State News Agency (AZERTAC)
Rector of the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Azerbaijan
Member of the Executive Board of ICESCO, Secretary General of the National Commission
2. To cancel part 1 of the Order of the President of the Republic of Azerbaijan “On the establishment of the National Commission of the Republic of Azerbaijan on the Islamic Organization for Education, Science and Culture (ISESCO)” dated January 14, 2016 No. 1685 (Collection of Legislation of the Republic of Azerbaijan, 2016, No. 1, Article 94 )