Azərbaycanın kimyaçı alimlərinin məqaləsi ən çox istinad olunan elmi əsərlər sırasına daxil edilib
AMEA-nın Aşqarlar Kimyası İnstitutunun direktoru, akademik Vaqif Fərzəliyev, institutun laboratoriya müdiri, k.ü.e.d., dos. Əfsun Sucayev və aparıcı elmi işçi, k.ü.f.d., dos. Oruc Nəbiyevin “Biokimyəvi və molekulyar toksikologiya” jurnalında türk həmkarları ilə birgə dərc etdirdikləri məqalə 2018-2019-cu illərdə yayımlanan məqalələr arasında ən çox istinad olunan elmi əsərlər sırasına daxil edilib.
Bu barədə “Wiley” nəşriyyatı məlumat verib. Məlumatda qeyd olunub ki, məqalə “Biokimyəvi və molekulyar toksikologiya” jurnalının elmmetrik göstəricilərinin artırılmasına, impakt faktorunun yüksəlməsinə həlledici təsir göstərib.
Xatırladaq ki, Aşqarlar Kimyası İnstitutunun əməkdaşlarının bu jurnalda indiyədək 10 məqaləsi dərc olunub.

Paper by Azerbaijani chemists included among the most cited scientific works
Director of the Institute of Chemistry of Additives of ANAS academician Vagif Farzaliyev, head of Laboratory of the Institute, Ph.D. Chemistry, Assoc. Prof. Afsun Sujayev and leading researcher, Ph.D. Chemistry, Assoc. Prof. Oruj Nabiyev's paper on "Biochemical and Molecular Toxicology" journal with Turkish colleagues, is among the most cited scientific articles published in 2018-2019, “Wiley” publishing informed.
It was noted that, paper had a decisive impact on the increase of science metric indexes of “Biochemical and molecular toxicology” journal and rising of impact factor.
Remind that, staff of the Institute of Chemistry of Additives has published 10 articles on this journal so far.