Azərbaycanın kimyaçı alimlərinin məqaləsi ən çox istinad olunan elmi əsərlər sırasına daxil edilib
AMEA-nın Aşqarlar Kimyası İnstitutunun direktoru, akademik Vaqif Fərzəliyev, institutun laboratoriya müdiri, k.ü.e.d., dos. Əfsun Sucayev və aparıcı elmi işçi, k.ü.f.d., dos. Oruc Nəbiyevin “Biokimyəvi və molekulyar toksikologiya” jurnalında türk həmkarları ilə birgə dərc etdirdikləri məqalə 2018-2019-cu illərdə yayımlanan məqalələr arasında ən çox istinad olunan elmi əsərlər sırasına daxil edilib.
Bu barədə “Wiley” nəşriyyatı məlumat verib. Məlumatda qeyd olunub ki, məqalə “Biokimyəvi və molekulyar toksikologiya” jurnalının elmmetrik göstəricilərinin artırılmasına, impakt faktorunun yüksəlməsinə həlledici təsir göstərib.
Xatırladaq ki, Aşqarlar Kimyası İnstitutunun əməkdaşlarının bu jurnalda indiyədək 10 məqaləsi dərc olunub.

Статья азербайджанских химиков включена в число наиболее цитируемых научных работ
Статья директора Института химии присадок НАНА академика Вагифа Фарзалиева, заведующего лабораторией института доктора химических наук Афсуна Суджаева и ведущего научного сотрудника доктора философии по химии, доцента Оруджа Набиева, опубликованная в журнале «Биохимическая и молекулярная токсикология» в соавторстве с турецкими коллегами, включена в число наиболее цитируемых научных работ, опубликованных в 2018-2019 годах.
Об этом сообщило издательство «Wiley». В сообщении отмечается, что статья оказала решающее влияние на повышение наукометрических показателей и импакт-фактора журнал «Биохимическая и молекулярная токсикология».
Напомним, что в этом номере журнала по сей день опубликовано 10 статей сотрудников Института химии присадок.