Mərkəzi Elmi Kitabxanada 20 Yanvar faciəsinin 30-cu ildönümü ilə əlaqədar sərgi təşkil olunub
AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasında (MEK) Prezident İlham Əliyevin “20 Yanvar faciəsinin otuzuncu ildönümü haqqında” 13 dekabr 2019-cu il tarixli Sərəncamına əsasən sərgi təşkil edilib.
Sərgidə “Azərbaycan terrorizmin caynağında”, “Vətən yanğısı”, “Şəhid idmançılar”, “Qara yanvar şəhidləri”, “Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasının Yanvar şəhidləri”, “Dünyamızın 20 Yanvar faciəsi”, “20 Yanvar hadisələri, sənədlər, mövqelər, şərhlər”, “Vətən ağrısı, torpaq yanğısı”, “Şəhidlər dastanı”, o cümlədən AMEA-nın nəşri olan “20 Yanvar şəhidləri” və digər kitablar nümayiş olunur.

В Центральной научной библиотеке прошла выставка, посвященная 30-летию трагедии 20 января
Центральная научная библиотека НАНА организовала выставку в соответствии с Распоряжением Президента Ильхама Алиева «О тридцатой годовщине трагедии 20 января» от 13 декабря 2019 года.
На выставке демонстрируются книги «Азербайджан в оковах терроризма», «Спортсмены-шехиды», «Шехиды Черного января», «Январские шехиды Азербайджанской государственной нефтяной академии», «События 20 января, документы, позиции, комментарии», «Эпос о шехидах» и др.
Отметим, что книги, представленные на выставке, также включены в базу Национальной цифровой памяти ЦНБ.