Polşalı alimlər Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində olublar
Polşanın Varşava Universitetinin Tarix fakültəsinin əməkdaşları - professor Mixail Speydel və Karolina Traş AMEA-nın Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində olublar.
Qonaqlar muzeyin direktoru, akademik Nailə Vəlixanlı və qurumun elmi işlər üzrə direktor müavini, t.ü.e.d., dos. Nərgiz Əliyeva ilə görüşüblər. Görüşdə onlara Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin tarixi və fəaliyyəti, görkəmli xeyriyyəçi Hacı Zeynalabdin Tağıyev haqqında ətraflı məlumat verilib.
Sonda polşalı alimlər muzeyin Arxeologiya, Numizmatika və epiqrafika elmi fond şöbələrində onları maraqlandıran materiallar barədə məlumatlar toplayıblar.

Польские ученые посетили Национальный музей истории Азербайджана
Сотрудники исторического факультета Варшавского университета Польши - профессор Михаил Спейдел и Каролина Траш посетили Национальный музей истории Азербайджана НАНА.
Гости встретились с директором музея академиком Наилей Валиханлы и заместителем директора по научной работе д.и.н. Наргиз Алиевой. В ходе встречи гости были проинформированы об истории и деятельности Национального музея истории Азербайджана, о выдающемся благотворителе Гаджи Зейналабдине Тагиеве.
В заключение польские ученые собрали информацию об интересующих материалах в отделах археологии, нумизматики и эпиграфики музея.