Polşalı alimlər Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində olublar
Polşanın Varşava Universitetinin Tarix fakültəsinin əməkdaşları - professor Mixail Speydel və Karolina Traş AMEA-nın Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində olublar.
Qonaqlar muzeyin direktoru, akademik Nailə Vəlixanlı və qurumun elmi işlər üzrə direktor müavini, t.ü.e.d., dos. Nərgiz Əliyeva ilə görüşüblər. Görüşdə onlara Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin tarixi və fəaliyyəti, görkəmli xeyriyyəçi Hacı Zeynalabdin Tağıyev haqqında ətraflı məlumat verilib.
Sonda polşalı alimlər muzeyin Arxeologiya, Numizmatika və epiqrafika elmi fond şöbələrində onları maraqlandıran materiallar barədə məlumatlar toplayıblar.

Polish scientists visited the National Museum of the Azerbaijan History
Employees of the Faculty of History of the Warsaw University of Poland - Professor Mikhail Speidel and Carolina Trash visited the National Museum of Azerbaijan History of ANAS.
The guests met with the director of the museum, academician Naila Valikhanli and deputy director for science Doctor of History Nargiz Aliyeva. During the meeting, the guests were informed about the history and activities of the National Museum of Azerbaijan History, about the outstanding philanthropist Haji Zeynalabdin Taghiyev.
In conclusion, Polish scientists collected information on materials of interest in the departments of archeology, numismatics and epigraphy of the museum.