Təhsil Nazirliyində BDU-nun əməkdaşlarına dövlət təltifləri təqdim edilib
Dekabrın 16-da Təhsil Nazirliyində Prezident İlham Əliyevin sərəncamlarına əsasən Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) 100 illik yubileyi münasibətilə bu təhsil müəssisəsinin təltif olunan əməkdaşlarına dövlət təltiflərinin təqdimetmə mərasimi keçirilib.
Mərasimdə çıxış edən Təhsil naziri Ceyhun Bayramov ümummilli lider Heydər Əliyevin təhsilə daim xüsusi önəm verdiyini, ulu öndərin ideyalarının Prezident İlham Əliyev tərəfindən qətiyyətlə həyata keçirildiyini bildirib.
Müasir dünyada təhsilin mühüm rolunu qeyd edən nazir dövlətimizin başçısının bu sahə ilə bağlı imzaladığı sənədlərin əhəmiyyətini diqqətə çatdırıb.
C.Bayramov ölkəmizdə təhsilin inkişafı istiqamətində reallaşdırılan tədbirlərdən danışıb.
Sonra universitetin əməkdaşlarına 100 illik münasibətilə və Azərbaycanda təhsilin və elmin inkişafındakı xidmətlərinə görə fəxri adlar, orden və medallar təqdim olunub.

В Министерстве образования были вручены государственные награды сотрудникам БГУ
16 декабря в Министерстве образования состоялась церемония вручения государственных наград заслуженным сотрудникам Бакинского государственного университета (БГУ) по случаю 100-летия этого высшего учебного заведения.
Выступая на церемонии, министр образования Джейхун Байрамов сказал, что общенациональный лидер Гейдар Алиев всегда придавал большое значение образованию и данная политика успешна реализуется Президентом Ильхамом Алиевым.
Отметив важную роль образования в современном мире, министр подчеркнул важность документов, подписанных главой государства в этой области.
Дж.Байрамов также рассказал о мерах, принятых для развития образования в стране.
Затем сотрудникам университета были вручены почетные звания, ордена и медали по случаю 100-летия этого вуза и за их вклад в развитие образования и науки в Азербайджане.