Təhsil Nazirliyində BDU-nun əməkdaşlarına dövlət təltifləri təqdim edilib
Dekabrın 16-da Təhsil Nazirliyində Prezident İlham Əliyevin sərəncamlarına əsasən Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) 100 illik yubileyi münasibətilə bu təhsil müəssisəsinin təltif olunan əməkdaşlarına dövlət təltiflərinin təqdimetmə mərasimi keçirilib.
Mərasimdə çıxış edən Təhsil naziri Ceyhun Bayramov ümummilli lider Heydər Əliyevin təhsilə daim xüsusi önəm verdiyini, ulu öndərin ideyalarının Prezident İlham Əliyev tərəfindən qətiyyətlə həyata keçirildiyini bildirib.
Müasir dünyada təhsilin mühüm rolunu qeyd edən nazir dövlətimizin başçısının bu sahə ilə bağlı imzaladığı sənədlərin əhəmiyyətini diqqətə çatdırıb.
C.Bayramov ölkəmizdə təhsilin inkişafı istiqamətində reallaşdırılan tədbirlərdən danışıb.
Sonra universitetin əməkdaşlarına 100 illik münasibətilə və Azərbaycanda təhsilin və elmin inkişafındakı xidmətlərinə görə fəxri adlar, orden və medallar təqdim olunub.

Ministry of Education presented state awards to BSU employees
On December 16, Ministry of Education hosted a ceremony of presenting state awards to honored employees of the Baku State University on the occasion of the 100th anniversary of the Baku State University.
Speaking at the ceremony, Education Minister Jeyhun Bayramov said that national leader Heydar Aliyev has always attached great importance to education and that the ideas of the great leader have been firmly implemented by President Ilham Aliyev.
Noting the important role of education in the modern world, the Minister stressed the importance of the documents signed by the head of state in this field.
Bayramov spoke about the measures taken to develop education in the country.
Then the university employees were presented with honorary titles, orders and medals for their 100th anniversary and their contribution to the development of education and science in Azerbaijan.